i5 6500 ve GTX 960 Sistem Yükseltme

furkanberk06

Kilopat
İyi forumlar sevgili Technopat sosyal ailesi.
Ben bir yükseltme yapmak istiyorum, ama size de danışayım dedim.
Sistem özelliklerim aşağıda verilen parçalar.
  • İşlemci: i5 6500
  • Ekran Kartı : MSI GTX960 GAMING 4G
  • RAM: GSKILL 8GB RipjawsV DDR4 2400MHz CL15
  • Anakart : Asus Z170-P
Şimdi de alacağım parçaları yazayım.
  • İşlemci : i7 6700k
  • Ekran kartı : MSI GeForce GTX1070 GAMING X 8GB
  • RAM: GSKILL 8GB RipjawsV DDR4 2400MHz CL15
  • İşlemci Soğutucu : CORSAIR HYDRO H45
Düşüncelerinizi almak istedim, iyi olur, olmaz, Ryzen al vs yorumlara açığım. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Elinizdeki işlemci ve ekran kartı hala iyi işler yapabilir. 6.nesil bir İntel işlemcisi günümüz oyunlara fazlasıyla yetiyor. Eğer Ryzen'e geçme gibi bir fikriniz varsa,2 sene daha idare eder 2020'de çıkıcak yeni zen+ Ryzen işlemciyle değiştirirsiniz. Yeni DDR5 anakart ve ram kullanırsınız. Şu an ekran kartı ve diğer parçalar çok pahalı neredeyse 2 katına ulaştı. Bence bekleyin birkaç yıl daha acele etmeye gerek yok. Şu anki sisteminiz AAA oyunlar için bile 1080p'de çok yeterli.

Eğer sabredebilirseniz GTX 20xx serisini bekleyin derim. Fakat sabredemem dersenizde 6. nesil i7 yerine 8. nesil bir i7 alabilirsiniz bütçeniz varsa. Çekirdek sayısı vs olsun çok daha fazla performanslı. Ekran kartı olarak 1070 olabilir yeni seriyi beklemeseniz bile sizi üzecek bir kart değil 4-5 sene ultrada gidersiniz. Yanlızca RAM biraz sıkıntı olabilir. Günümüz oyunlarında 8 GB bile yer yer yetersiz gelmekte en az 16 yapmanızı tavsiye ederim.

Elinizdeki işlemci ve ekran kartı hala iyi işler yapabilir. 6.nesil bir İntel işlemcisi günümüz oyunlara fazlasıyla yetiyor. Eğer Ryzen'e geçme gibi bir fikriniz varsa,2 sene daha idare eder 2020'de çıkıcak yeni zen+ Ryzen işlemciyle değiştirirsiniz. Yeni DDR5 anakart ve ram kullanırsınız. Şu an ekran kartı ve diğer parçalar çok pahalı neredeyse 2 katına ulaştı. Bence bekleyin birkaç yıl daha acele etmeye gerek yok. Şu anki sisteminiz AAA oyunlar için bile 1080p'de çok yeterli.
Hocam biraz alakasız olacak ama imzanızdaki sistemin fiyatı ve performansı hakkında bilgi verme şansınız var mıdır?

Hocam biraz alakasız olacak ama imzanızdaki sistemin fiyatı ve performansı hakkında bilgi verme şansınız var mıdır?

İnanır mısın bilgisayarı ilk kez yarın çalıştıracağım ve sadece csgo oynayacağım. Ama şeye bakabilirsin; G4560 RX560 sistemlere i3 6100 i3 7100 i3 8100 gibi RX 560'lı sistemlere bakabilirsin neredeyse aynı performansı alıyor.

İnanır mısın bilgisayarı ilk kez yarın çalıştıracağım ve sadece csgo oynayacağım. Ama şeye bakabilirsin; G4560 RX560 sistemlere i3 6100 i3 7100 i3 8100 gibi RX 560'lı sistemlere bakabilirsin neredeyse aynı performansı alıyor.
Teşekkürler. Anakart seçiminiz hakkında bilgi verebilir misiniz ?

6.nesil bir işlemciden tekrar 6.nesil bir işlemciye geçmeniz paranıza heba eder. Arkadaşlara katılıyorum ekran kartı yükseltmesi için de 20xx serisi beklemek çok mantıklı ki, malum 2 farklı kart çıkacak (mining-gaming) Bunun yerine hiç değişiklik yapmamak bence daha iyidir.

Teşekkürler. Anakart seçiminiz hakkında bilgi verebilir misiniz ?

Öncelikle tepki aldım usta bu işlemciye X370 anakart takılır mı diye? Kendi birikimlerimle aldığım için anakart temel en iyi bileşen olsun istedim ki 2020'de Ryzen yeni Zen+ 7nm işlemci piyasaya sürdüğünde onu takayım bir de iyi bir ekran kartı takayım ki bu sistem beni baya idare etsin diye.. Anakartı internette dolaşırken 605 liraya bulmuştum Hepsiburada'da 1018 TL'idi %40 indirimle aldım. Şu an bir sitede 580 TL civarında bir şey böyle sistem mantık halinde düşünüyorsan yapabilirsin. X4 950 alırsın GT 1030 alırsın 1080p de düşükte oynarsın. 2020'de işlemci ekran kartı yenilersin onunla da çok uzun süre oynarsın diye düşünüyorum.....

Öncelikle tepki aldım usta bu işlemciye X370 anakart takılır mı diye? Kendi birikimlerimle aldığım için anakart temel en iyi bileşen olsun istedim ki 2020'de Ryzen yeni Zen+ 7nm işlemci piyasaya sürdüğünde onu takayım bir de iyi bir ekran kartı takayım ki bu sistem beni baya idare etsin diye.. Anakartı internette dolaşırken 605 liraya bulmuştum Hepsiburada'da 1018 TL'idi %40 indirimle aldım. Şu an bir sitede 580 TL civarında bir şey böyle sistem mantık halinde düşünüyorsan yapabilirsin. X4 950 alırsın GT 1030 alırsın 1080p de düşükte oynarsın. 2020'de işlemci ekran kartı yenilersin onunla da çok uzun süre oynarsın diye düşünüyorum.....
Mantık güzel ama 2 yıl az bi süre değil :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı