i5 6500 ve GTX 970 sistem yeniden başlama sorunu

Eray G.

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, iki gün önce CS:GO oynarken karşılaştığım bu sorunda bilgisayar herhangi bir uyarı vermedi. Mavi ekran da almadım. Sorun, her üç seferde de oyunun ilk 40-80 dakikasında ortaya çıktı. Bilgisayarı yeniden açtığımda, önceki oturumda bilgisayarın beklenmedik bir şekilde kapandığına dair bir uyarı göremedim. Anakartın hata ayıklama LED'inde sıra dışı bir durum yok. Aklıma gelen ilk şeyler güç kaynağı veya ısı ile ilgili sorunlardı. MSI Afterburner ile ilgili değerleri takip ettim ve şüpheli bir durum bulamadım. Bilgisayarın herhangi bir parçasını hız aşırtmadım. Yaptığım en önemli değişiklik, BIOS'u güncellemekti, ki bunu birkaç hafta önce yaptım. Sorun sadece 3 gündür var. En önemlisi, başka oyunlar oynamama rağmen sorun sadece Global Offensive çalışırken yaşanıyor.
Aşağıya sistem özelliklerini yazıp sorunun çözümünü kolaylaştırmaya çalışacağım.
  • Anakart: Gigabyte Z170x GAMING 5
  • İşlemci: İntel 6500
  • Ekran Kartı: MSI GTX970
  • Bellek: Gskill 2*8 GB
  • Depolama Alanı (Windows): OCZ Trion100
  • Depolama Alanı (Steam, GO dahil bazı oyunlar vb.):WD10EZEX
Not: Kullandığım kasanın yanında gelen güç kaynağı Cooler Master G750'dir

Şimdiden teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı