İ5 6500 ve RX 470 sistem toplama

O halde oluşan sistem şu şekilde oluyor:

i5 6500
Rx 480
Asrock B150m Pro4 Hyper
8 GB Ram
Dark N10
600W PSU
WD Blue 1 TB

Hocam bütçe bu kadarına yetiyor dolar bu durumdayken. Ekstra 200 TL daha vereceğimi sanmıyorum.
Dediğiniz gibi fakat işlemciyi 6400 yapıp yada kasanın bütçesini biraz daha kısıp ssd alırsanız çok iyi olur.
SSD çok önemli bir bileşendir gerek bilgisayarın hızı gerekse oyunlardaki akıcılık için.

600W olarak sessiz ve kaliteli önerebileceğiniz güzel bir PSU var mı?

Screenshot_20161123-210502~2.png

Yukarıdaki sistem nasıldır? Ekleyip çıkarılacak bir şey var mı?

Dediğiniz gibi fakat işlemciyi 6400 yapıp yada kasanın bütçesini biraz daha kısıp ssd alırsanız çok iyi olur.
SSD çok önemli bir bileşendir gerek bilgisayarın hızı gerekse oyunlardaki akıcılık için.
SSD almak için işlemciden kasadan kısmak bence çok mantıksız olur. SSD yi sonradan eklemek mümkünken işlemciden kısmak pek iyi olmaz diye düşünüyorum.

Yanlış bilgilendirme
Yukarıdaki resimde SSD olarak Samsung 750 EVO 120 GB ekledim. Sistemin bu hali nasıl olmuş?
Aynen bu şekilde çok daha güzel. Ve daha iyi performans alırsınız.

SSD almak için işlemciden kasadan kısmak bence çok mantıksız olur. SSD yi sonradan eklemek mümkünken işlemciden kısmak pek iyi olmaz diye düşünüyorum.
İ5 6400 işlemci ile i5 6500 işlemci arasındaki tek fark nano farklılığıdır bir 22 nm iken diğeri 14 nm dir. Yani anlıyacağınız aralarında pek fark olmuyor sadece bileşenler arası yolu kısalıtp yeni ürün diye piyasaya sürmüşlerdir birde üstüne 100 200₺ gibi bir fark koyuyorlar. SSD çok önemli bir bileşendir gerçekten bunu çoğu sistemde test ettim.

600W olarak sessiz ve kaliteli önerebileceğiniz güzel bir PSU var mı?

Eki Görüntüle 201606

Yukarıdaki sistem nasıldır? Ekleyip çıkarılacak bir şey var mı?
Sanırım bütçeniz 3500 TL civarlarında. Öyleyse bunu öneririm. Ekran kartını da attığım linkten alırsanız çok daha uygun olur. :) *Sapphire RX480 NITRO+ 4GB GDDR5 256Bit Ekran Kartı (11260-02-20G)
upload_2016-11-24_17-9-11.png

Aynen bu şekilde çok daha güzel. Ve daha iyi performans alırsınız.

İ5 6400 işlemci ile i5 6500 işlemci arasındaki tek fark nano farklılığıdır bir 22 nm iken diğeri 14 nm dir. Yani anlıyacağınız aralarında pek fark olmuyor sadece bileşenler arası yolu kısalıtp yeni ürün diye piyasaya sürmüşlerdir birde üstüne 100 200₺ gibi bir fark koyuyorlar. SSD çok önemli bir bileşendir gerçekten bunu çoğu sistemde test ettim.
Yanlış bilgi vermeyin iki işlemci de 14 nm teknolojisi ile üretilmiştir.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı