i5 6500 vs i5 7500 Skylake vs Kaby lake

Sizce hangisi alınmalı ?

• Oy verenlerin toplamı
    14
  • Anket kapandı .

CptEdwards

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Yakın zamanda işlemci almayı planlıyorum. Elimde MSİ B150M MORTAR ARTİC ve Corsair Vengeance 8 GB 2400 RAM'e sahibim. i5 6500 alıcaktım ancak 7.nesil işlemcilerin çıkmasıyla birazcık kafam karıştı. Bir de ek olarak i5 7500 de smartcache özelliği yok. Sizce hangisini almalıyım? Kullanım alanı olarak oyun, veri tabanı, kodlama işlemlerinde kullanıcam.

Son düzenleyen: Moderatör:
Araştırdığım kadarıyla:

i5 6500; 2133 MHZ e kadar destekliyor. 3.2-3.6 GHZ arasında çalışıyor. Intel HD 530 onboard gpu var.

i5 7500; 2400 MHZ'e kadar destekliyor, 3.4-3.8 GHZ, Intel HD 630 var. Yalnız Windows 7 uyumluluğu yok. Ben de i5 6500 yerine bunu almayı düşünüyorum ama hala karar veremedim.

Güncel her zaman önerimizdir, Technopat'ın videosunu izleyerek bu kararı kolaylaştırabilirsiniz. %10 kadar bir performans artışı var ve fiyatları aynı sayılır. Smart Cache günlük kullanımda etkilidir, oyun oynarken bir performans farkı sağlamaz.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı