i5 6500 ve GTX 970 yüksek CPU kullanımı sorunu

TheTeamTR

Hectopat
Daha fazla  
Başlıkta belirttiğim gibi oyunlarda CPU kullanımı genellikle GPU kullanımından yüksek oluyor. Lakin herhangi bir FPS düşüşü yaşamıyorum. İşlemcimin sıcaklık değerleri de 2016 yılından beri termal macun yapılmamış olmasına rağmen gayet iyi. Max 55 derece. Sorum şudur ki şu anki durum beni endişelendirmeli mi? Oynadığım oyunlar sistemimin yeterli olduğu oyunlar. Yorumlarınızı bekliyorum.

IMG_20190423_233823.jpg

IMG_20190424_212012.jpg

Başlıkta belirttiğim gibi oyunlarda CPU kullanımı genellikle GPU kullanımından yüksek oluyor. Lakin herhangi bir FPS düşüşü yaşamıyorum. İşlemcimin sıcaklık değerleri de 2016 yılından beri termal macun yapılmamış olmasına rağmen gayet iyi. Max 55 derece. Sorum şudur ki şu anki durum beni endişelendirmeli mi? Oynadığım oyunlar sistemimin yeterli olduğu oyunlar. Yorumlarınızı bekliyorum.

Eki Görüntüle 388496

Eki Görüntüle 388497

Dengesiz bir durum yok yani dar boğaz durumu olsa daha farklı değerler görürdük.

Sadece arkadaşın dediği gibi çözünürlüğü yükseltin ve grafik ayarlarını arttırın GPU'nuz çalışsın :)

Sıcaklık değerleri gayet normal.

Siz genede güzel bir termal macun alın. Kasa bakımı ve termal macun yenilemesini yapın.
Evet önümüzdeki ay termal macununu yenilemeyi düşünüyorum. Bilgisayar temizliğini 2 gün önce yaptım ve bu sefer işlemci fanınıda çıkardım. Çıkarmışken yenilemem gerekirde lakin elimde macun yoktu. Kaliteli bir macun alıp yenileyeceğim. Teşekkürler.
Dengesiz bir durum yok yani dar boğaz durumu olsa daha farklı değerler görürdük.

Sadece arkadaşın dediği gibi çözünürlüğü yükseltin ve grafik ayarlarını arttırın GPU'nuz çalışsın :)

Sıcaklık değerleri gayet normal.
Anladım. Teşekkürler, deneyeceğim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı