i5 6600 GTX 1050Ti Sisteme Yükseltme Önerileri

Aynı işlemci ve ekran kartına sahibim, RAM 2133 MHz 16 GB. Oyunlarda işlemci kullanımım aşırı yükseliyor ve mouse takılmaları oluyor, sen de yaşıyor musun bu tarz bir sorun? Mesela tarayıcıyı açarken falan da mouse takılması yapıyor.

Beyler benim bilgisayarı hafiften yükselterek iyi bir sistem haline getirmek istiyorum ve ilk olarak anakart ve RAM'den başlamayı düşünüyorum;
Anakartım: ASUS H110M-K
Ekran kartı: GTX 1050 Ti
İşlemci: Intel 6600 Skylake (soket tipi 1151 LGA)
İstediğim Anakart ise: ASUS Prime Z390-M Plus
Herhangi bir problem çıkartır mı bana bu konulara pek hakim değilim.
İstediğiniz anakartta 6. nesil bir işlemci kullanamazsınız. Minimum 8. nesil intel desteği bulunmakta. Gözle görülür bir performans artışı istiyorsanız gözünüzü ilk önce ekran kartına dikmelisiniz. Acelesi yok beni idare ediyor diyorsanız RAM'lerinizi 2x8 olacak şekilde 16 GB dual channel olacak şekilde upgrade yapabilirsiniz. Veya 2. elden işlemci ve anakartınızı satıp Ryzen serisine geçiş yapabilirsiniz. Bu tarz durumlarda bütçe belirtilirse ve tam olarak sistem özellikleri belirtilirse daha kolay yardımcı olabiliriz. Tabii ne için kullancağınıza da bağlı bu.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı