i5 6600, R7 370 oyunlarda düşük FPS problemi

Alami

Kilopat
Daha fazla  
Bilgisayarımın özellikleri bu şekilde;
Anakart: Asus H110M-D
İşlemci: i5 6600 3.8GHz
Ekran kartı: MSI R7 370 Gaming 4GB 256Bit GDDR5
RAM: G.Skill 8GB (2X8gb) Aegis DDR4 2133MHz
HDD: Seagate 1TB 7200 RPM
SSD: Samsung 850 Evo
Monitör: BenQ GL2460
Sıvı soğutma ML Lite 120 kullanıyorum

Ama ne yaparsam yapayım bütün oyunlarda 30-40 FPS'i geçemiyorum. Bu parçalar arasında acaba değiştirmem gereken bir parça var mı?
Bir kaç arkadaş ekran kartın zayıf değişmesi gereken o dedi. Ama önerilerinize açığım yardımcı olabilecek arkadaşlar fikirlerini sunarsa sevinirim.
Aşağıya örnek bir resimde koyuyorum.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    1 MB · Görüntüleme: 29
Son düzenleyen: Moderatör:
Witcher 3'ü hangi ayarlarda oynuyorsunuz acaba? R9 270 ve FX 6300 ile yüksek ayarlarda ortalama 30 fps ile oynamıştım ayarlarınız ultradaysa fps normal denebilir.
Selamlar, bende yeni PC topluyorum FX-6300 işlemciyle. R7 260X kullanmayı düşünüyorum. Siz R9 270 ile hangi oyunlarda hangi ayarlarda ne kadar FPS alıyordunuz? Ayrıntılı bilgi istiyorsanız sistemi bu konuya yazdım. 900 TL 2.el sistem toplama - Technopat Sosyal

Witcher 3'ü hangi ayarlarda oynuyorsunuz acaba? R9 270 ve FX 6300 ile yüksek ayarlarda ortalama 30 fps ile oynamıştım ayarlarınız ultradaysa fps normal denebilir.
Mesela görüntü ayarlarını kıstığımda 40fps'ye çıkabildi. tabi bu witcher için ama daha kötü oyunlarda da ortalama bu fpsleri alıyorum. Böyle bir durumda var
Zaten ekran kartınız düşük , bir de her oyunda ultra da 100 fps beklemeniz çok saçma.
İşte benim de aradığım sonuç o..
ben buradan nasıl çıkabilirim. dediğim gibi knigh online'da oynuyorum. O oyun çok eski ve tek çekirdek kullanmasına rağmen yine 30fps alıyorum full ayarlarında ama o oyunun da full ayarı ne kadardır siz düşünün? Burada değişilmesi gereken ekran kartımıdır? Darboğaz mı yapıyor? yoksa işlemcim mi çok kötü?_
2.el RX 580 alınırsa kontrol yapılarak alınmalıdır. Mining kartı olabiliyor. Bütçe belirtirse ekran kartı önerisi yapabiliriz.
ikinci el olarak iyi bir araştırmayla bunu almaya çalışabilirim. alternatif olarak düşündüğünüz ekran kartı var mı? yada ekran kartı mıdır? Sizce işlemci idare eder mi? :)

Dosya Ekleri

• Screenshot_333.png
    Screenshot_333.png
    888 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı