i5 6600 R9 380 Sistem Metro 2033 Redux Kasma Sorunu

junglepoet

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Metro 2033 Redux oynarken normal sahnelerde 60 Fps alıyorum (Vsync açıkken) savaş sahnelerinde ise 30 - 40 fps arasına düşüyor sizce bunun nedeni nedir ?
Sistem Özellikleri : 8 GB Ram, Msi B150m Bazooka, Msi R9 380 4Gb, i5 6600.
Birde grafik ayarlarını nasıl yapmalyım ?
Bu ayarları kullanıyorum;

20160607143035_1.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Vsync açık oynayacak isen eğer grafik ayarlarını düşürmeni öneririm çünkü vsync ile stabil 60 fps alman gerekiyor. Eğer stabil 60 fps çizilmez ise stuttering denilen takılmalar oluyor. Savaş sahnelerinde ise fps düşmesi normal çünkü ekran kartı daha fazla obje çizmek zorunda kalıyor.

Vsync açık oynayacak isen eğer grafik ayarlarını düşürmeni öneririm çünkü vsync ile stabil 60 fps alman gerekiyor. Eğer stabil 60 fps çizilmez ise stuttering denilen takılmalar oluyor. Savaş sahnelerinde ise fps düşmesi normal çünkü ekran kartı daha fazla obje çizmek zorunda kalıyor.

Birde SSAA 2x olduğu zaman kasmalar başlıyor bunun nedeni nedir ? SSAA 0.5x olduğu zaman 150 - 200 fps'e kadar çıkıyor ama grafikler kötü geliyor .

SSAA görüntüyü yüksek çözünürlükte işleyip monitöre gönderiyor. Buda kırılmaları önlüyor. SSAA'yı 2x yaptığın zaman ekran kartı grafikleri 2k çözünürlükte işliyor. Ekran kartının yorulma sebebi bu. SSAA'yı 1x yap ve SSAA ile fazla oynama. Tabi 1080p monitörü baz alarak söyledim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı