İ5-6600 RX580 Darboğaz Yapar Mı?

TRVP LXRD

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, şu anda bende olan sistem şu şekilde:
İntel Core i5-6600 3.30 GHZ
Asus Rog Strix RX 470 4 GB
Kingston Hyperx 12 GB 2133 MHZ DDR4 RAM
Asus B150M Pro Gaming
500W PSU
Ben ekran kartını RX 580 8 GB'a yükseltmek istiyorum. Herhangi bir darboğaz ya da bir sorun olur mu?

Arkadaşlar, şu anda bende olan sistem şu şekilde:
İntel Core i5-6600 3.30 GHZ
Asus Rog Strix RX 470 4 GB
Kingston Hyperx 12 GB 2133 MHZ DDR4 RAM
Asus B150M Pro Gaming
500W PSU
Ben ekran kartını RX 580 8 GB'a yükseltmek istiyorum. Herhangi bir darboğaz ya da bir sorun olur mu?
Usta bir sorun teşkil etmez. Hatta ekran kartını daha da yükseltebilirsin. Şuan buraya link atamıyorum çünkü bu sitelere güvenmeyin diye forum kuralında var ama İnternet de (bottleneck) siteleri var hangi ekran kartı hangi işlemciyle dar boğaz yapar gibi oranları falan var. Mesela bende işlemci r7 2700 ekran kartı 1600 sitede kart çok düşük kaldı diye uyarı yapmıştı. bi daha yükseltirsem 2000 serisi kart alıcam o siteden bunu anladım :D

Teşekkürler hocam
Usta bir sorun teşkil etmez. Hatta ekran kartını daha da yükseltebilirsin. Şuan buraya link atamıyorum çünkü bu sitelere güvenmeyin diye forum kuralında var ama İnternet de (bottleneck) siteleri var hangi ekran kartı hangi işlemciyle dar boğaz yapar gibi oranları falan var. Mesela bende işlemci r7 2700 ekran kartı 1600 sitede kart çok düşük kaldı diye uyarı yapmıştı. bi daha yükseltirsem 2000 serisi kart alıcam o siteden bunu anladım :D
Bakıcam hocam 😁
Darboğazı grafik kartın yapar.
Nasıl yani hocam anlamadım

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı