i5 6600 sistem FPS düşüş sorunu

NESTER34

Kilopat
Makaleler
2
2 hafta önce bir sistem topladım biraz kendi araştırmalarım üzerine.

• Anakart: Asus H170 Pro Gaming
  • Ekran kartı: 1070 Dual Asus
  • İşlemci: i5 6600
  • RAM: Corsair 16GB
  • SSD Samsung Evo 850 250 GB
  • Cuater 700 watt PSU
Yanına mönitörümü, klavyesini, cartını curtunu da sıkıstırdım. Bana 7 milyara geldi.
Şimdi şöyle bi sıkıntım var. Bu sistem ilk başka Asus B150 Pro Gaming anakartla kurulmuştu fakat GTA 5 40 FPS ile oynuyordum ultra ayarda gittim aldıgım yere her seyi değiştirdik. En son anakart H170 takınca FPS'im 90'lara kadar cıktı. Şimdide şöyle bir sorunum var. CS:GO'da takılma donma B1'de ani FPS düşüşleri yasıyorum. Çok sık olmasada rahatsız ediyor. Sıcaklıklar normal CPU max 60-65 GPU max 80. Yardımcı olan olmak isteyen arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
GTA 5'de 60'a kadar düşüyor ve en yüksek 130 falan alıyorum.
B1'de 50 FPS'ye kadar düşüyor ve B1'de en yüksek 110 alıyorum.
CS:GO'da 100 FPS'e kadar düşüyor ve CS:GO'da en yüksek 250 alıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
H serisi var zaten. O zaman oyle denk geldi vallahi 6 milyar limit vardi 7 zor yaptim. Tek pismanligim orjinal windows almam onun yerine islemciyi i7 alabilirdim. Cokta farketmiyor 3-5 fps farkediyor arastiriyoum ama yinede i7 olmasini isterdim tabi.

Eee sen bö
Süper falan olmazdı i7 6600K + Z serisi anakart yerine i7 6700 + B veya H serisi anakart çok daha iyi olur.
eee o zaman ben sana derimki oda süper olmazdı kabylake bekleyip amd zen işlemcileri bekleyip sistem dizseydi daha iyi olurdu rekabetten dolayı fiyatlar uçukta olmuyacak i7 6700 ile i7 6600k iyi bi o.c ile aynı seviyeye yetişiyor ben sadece 6600 yerine neden 60 tl daha verip 6600k almadın dedim yoksa i7 6700 h serisi anakarta takmak üstüne gtx 1070 takmak eşşeğe altın taşıttırmak olur sıvı sogutma takılacak o sisteme iyi bi h170 anakartın fiyatı ortada

Eee sen bö
eee o zaman ben sana derimki oda süper olmazdı kabylake bekleyip amd zen işlemcileri bekleyip sistem dizseydi daha iyi olurdu rekabetten dolayı fiyatlar uçukta olmuyacak i7 6700 ile i7 6600k iyi bi o.c ile aynı seviyeye yetişiyor ben sadece 6600 yerine neden 60 tl daha verip 6600k almadın dedim yoksa i7 6700 h serisi anakarta takmak üstüne gtx 1070 takmak eşşeğe altın taşıttırmak olur sıvı sogutma takılacak o sisteme
Katılıyorum. H ve B anakartlar Z serisinin altında olan anakart modelleri. Z serisi anakartlar daha üstün. i7 6700 işlemciyi B veya H anakarta takmak arkadaşın da dediği gibi eşşeğe altın semer takmak gibi olur.

eee o zaman ben sana derimki oda süper olmazdı kabylake bekleyip amd zen işlemcileri bekleyip sistem dizseydi daha iyi olurdu rekabetten dolayı fiyatlar uçukta olmuyacak i7 6700 ile i7 6600k iyi bi o.c ile aynı seviyeye yetişiyor ben sadece 6600 yerine neden 60 tl daha verip 6600k almadın dedim yoksa i7 6700 h serisi anakarta takmak üstüne gtx 1070 takmak eşşeğe altın taşıttırmak olur sıvı sogutma takılacak o sisteme iyi bi h170 anakartın fiyatı ortada
1. Türkçe kurallarına dikkat et.
2. Ben iyi bir H serisi anakart falan bahsetmedim.
3. İşlemcinin sonunda K ibaresi olmadığı sürece Z serisi anakartla H serisi bir kartın arasında hiçbir fark olmaz.(Performans)
4. i7 6700 + normal düzey bir H serisi anakartın performansı i5 6600K' ya göre çok daha yüksek.

1. Türkçe kurallarına dikkat et.
2. Ben iyi bir H serisi anakart falan bahsetmedim.
3. İşlemcinin sonunda K ibaresi olmadığı sürece Z serisi anakartla H serisi bir kartın arasında hiçbir fark olmaz.(Performans)
4. i7 6700 + normal düzey bir H serisi anakartın performansı i5 6600K' ya göre çok daha yüksek.
gidip i7 6700 gtx 1070 sıvı sogutma sistemi h serisi anakarta taktıracan peki ne diyim sen tak ne oluyor gör belliki tartışma arıyorsun türkçe kurallarına uymazsam uyarı alırım bu seni ilgilendirmez. H110 taksın o zaman hiç bi fark olmazmış ses kartından tut veri yoluna kadar farklar var bios donanım+yazılım bilişen farkları var. I7 6700 gtx 1070 üst düzey sisteme girer ve bunu en az bu sistemi destekleyecek bi anakart takılır Hiçbir fark yoktur demek tuhaf. Adam zaten anakartı degiştirince 50 fps fark görmüş. I7 6700 i7 6600k arasında 350tl fark var bu farkı veriyorsa z anakart alıp i7 6700k da alabilir

gidip i7 6700 gtx 1070 sıvı sogutma sistemi h serisi anakarta taktıracan peki ne diyim sen tak ne oluyor gör belliki tartışma arıyorsun türkçe kurallarına uymazsam uyarı alırım bu seni ilgilendirmez. H110 taksın o zaman hiç bi fark olmazmış ses kartından tut veri yoluna kadar farklar var bios donanım+yazılım bilişen farkları var. I7 6700 gtx 1070 üst düzey sisteme girer ve bunu en az bu sistemi destekleyecek bi anakart takılır Hiçbir fark yoktur demek tuhaf. Adam zaten anakartı degiştirince 50 fps fark görmüş. I7 6700 i7 6600k arasında 350tl fark var bu farkı veriyorsa z anakart alıp i7 6700k da alabilir
6600K + Z serisi anakarta vereceğin fiyata i7 6700 + H serisi anakart toplanabilir. Ve hatta 6600K' nın içinden soğutucu çıkmadığı için artı olarak bide 100 Tl masrafa gireceksin. Ama senin için hala 6600K daha mantıklı. Ben sana sıvı soğutma diye birşeyden bahsetim mi? İ7 6700' ın kendi içinden çıkan soğutucuyla beraber gayet iyi kullanırsın. Bide zahmet değilse Youtube' den karşılaştırmalara bakarsan gayet iyi olucak. Tabi sana göre 350 Tl' ye İ7 6700K + Z serisi anakart alınabiliyormuş. Burada 10' larca konu açıldı ve hepsindede 6600K yerine 6700 önerildi. Bütün forum yanlış sen haklısın bravo.

Yanlış bilgilendirme yapmanın bir manası yok. Anakart sistemde performans farkı yaratmayacak kadar az bir rol oynar ve bu sistemde "anakart yetersizliği" gibi bir sorun yok. Sistem de yeterli. Bu sistem alınmış ve cevap aranıyor. CS:GO'da son güncelleme sonrası genel olarak bir sıkıntı var. Sürücüleri eğer CD'den kurduktan sonra hemen ardından internetten indirip kurduysanız sorun olmuş olabilir. Tüm sürücüleri kaldırıp, GeForce Experience'nin en son sürümünü, Intel'ın sürücüsünü kurun.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı