İ5 6600 Tabanlı Sistem Toplama

Overclock hakkında az bir bilgim var. Ve overclock yapmayacaksam bence sıvı soğutma gereksiz. Sisteminiz güzel olmuş. Benim sistemimde ekran kartını msı yapıp soğutucu ekleyeyim mi ?

Aslında ben böyle almanı tavsiye ederim bilgin olmasına gerek yok biosa girip OC Genie'yi seçiyosun bilgisayar otomatik olarak hem ramleri hem işlemciyi ocliyor voltajla falan oynamazsın bilmiyorsan. Overclock yapmayacaksan zaten anakartı düşür H110M Pro VD'ye 400 lira arttı işlemciyi düşür 6500'e 150 lira ortan arttı soğutucuyuda çıkart 250 lira ortan artar totalde 800 lira artmış olur GTX 970 + SSD alırsınız o parayla ihtiyaçlarınıza göre hareket edin. Benim renderla çizimle işim olduğu için sistem gereksinimleri çok yüksek oyunlar oynamadığım için tercihimi işlemci ve anakarta yatırım yapmak için kullandım. Yaptığınız çizimler çok prof. değilse zaten i5 6500'de fazlasıyla yeter.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı