İ5 6600 Tabanlı Sistem Toplama

Anakart, işlemci, kasa, ram ve soğutucuyu imzamdaki gibi tercih edebilirsiniz zaman sıkıntısı yok ve bütçe sıkıntısı varsa 180 liraya soğutucuyu amazondan alabilirsiniz. Ekran kartı olarak zaten tercihinizi yapmışsınız fakat ben sizin yerinizde olsam 1.000 liraya ikinci el temiz GTX 970 alırdım. Ekran kartı ve depolama aygıtı hariç 2.000 lira tutar 200 liraya diski alsanız 900 liranız kalır.
Cevabınız için teşekkürler. Sıfır bir pc toplayacağım. Ve bu sistemi hem oyun hem de çizim ve günlük kullanım için alacağım o yüzden yani bu sistemi alsam herhangi bir sorun yaşarmıyım. Sistem stabil çalışır mı ?

Cevabınız için teşekkürler. Sıfır bir pc toplayacağım. Ve bu sistemi hem oyun hem de çizim ve günlük kullanım için alacağım o yüzden yani bu sistemi alsam herhangi bir sorun yaşarmıyım. Sistem stabil çalışır mı ?

Bende sizin gibi çizim için kullandığım için aynen imzamdaki sistemi tek 960 ile topladım oyunlarda ultra bilmemne takıntım olmadığı için işlemciye ve rame daha çok önem verdim, herhangi bir sorun yaşamazsınız bu arada kasayı aynı fiyata camlı bir kasa tercih ederseniz çok memnun kalırsınız zira ekran kartında, anakartta ve soğutucuda çok güzel led ışıklar var ben kapak açık kullanıyorum aynı modelin pencereliside mevcut fakat bulamadım Türkiye'de. İsterseniz anakartı Z170 Pc Mate alırsınız, sıvı soğutma almazsınızda 212 Evo alırsınız ucu çok açık overclockla işim olmaz derseniz MSI H110 Pro VD alırsınız işlemciyi 6500 veya 6400'e çekersiniz artan parayla ekran kartına yüklenirsiniz tercihlerinizi siz belirleyin fakat bütçeniz belirli onun içi yurtdışı fiyatlarına bir bakmanızı öneririm parça parça, anakart girmiyor Türkiye'ye işlemci giriyor mu bilmiyorum fakat girsede daha pahalı oluyor zaten en fazla 10-12 gün sürüyor gelmesi Sabitdisk, soğutucu ram ve kasayı yurtdışından bir bakın derim.

Bende sizin gibi çizim için kullandığım için aynen imzamdaki sistemi tek 960 ile topladım oyunlarda ultra bilmemne takıntım olmadığı için işlemciye ve rame daha çok önem verdim, herhangi bir sorun yaşamazsınız bu arada kasayı aynı fiyata camlı bir kasa tercih ederseniz çok memnun kalırsınız zira ekran kartında, anakartta ve soğutucuda çok güzel led ışıklar var ben kapak açık kullanıyorum aynı modelin pencereliside mevcut fakat bulamadım Türkiye'de. İsterseniz anakartı Z170 Pc Mate alırsınız, sıvı soğutma almazsınızda 212 Evo alırsınız ucu çok açık overclockla işim olmaz derseniz MSI H110 Pro VD alırsınız işlemciyi 6500 veya 6400'e çekersiniz artan parayla ekran kartına yüklenirsiniz tercihlerinizi siz belirleyin fakat bütçeniz belirli onun içi yurtdışı fiyatlarına bir bakmanızı öneririm parça parça, anakart girmiyor Türkiye'ye işlemci giriyor mu bilmiyorum fakat girsede daha pahalı oluyor zaten en fazla 10-12 gün sürüyor gelmesi Sabitdisk, soğutucu ram ve kasayı yurtdışından bir bakın derim.
Yurt dışına pek güvenmiyorum. Siz bana bir sistem hazırlarmısınız. Zaten bu sistemi alırsam ilerki günlerde bir 8gb ram ve 120gb ssd ekleyeceğim. Kasa benim hoşuma gitti. Arkadaşımda da var gayet güzel bir kasa.

Yurt dışına pek güvenmiyorum. Siz bana bir sistem hazırlarmısınız. Zaten bu sistemi alırsam ilerki günlerde bir 8gb ram ve 120gb ssd ekleyeceğim. Kasa benim hoşuma gitti. Arkadaşımda da var gayet güzel bir kasa.

Elbette fakat full oyun ağırlıklı kullanmıyacaksınız değil mi? Ekran kartı ve parça tercihini ona göre yapıcam. Edit: Yemeğe gidiyorum gelince en uygun fiyatları araştırıp linkleriyle yazacağım.

Elbette fakat full oyun ağırlıklı kullanmıyacaksınız değil mi? Ekran kartı ve parça tercihini ona göre yapıcam. Edit: Yemeğe gidiyorum gelince en uygun fiyatları araştırıp linkleriyle yazacağım.
Yüzde 50 oyun yüzde 50 günlük kullanım ve çizim için. Bütçe 3000 - 3100 tl. Çok teşekkür ederim.

Pes, fifa ve gta 5 gibi oyunları ultrada oynatan bir sistem olsun.

Yüzde 50 oyun yüzde 50 günlük kullanım ve çizim için. Bütçe 3000 - 3100 tl. Çok teşekkür ederim.

Pes, fifa ve gta 5 gibi oyunları ultrada oynatan bir sistem olsun.

MSI Z170A GAMING PRO DDR4 3600MHz S+GL 1151p - Ucuzbudur 615 TL Anakart
INTEL SKYLAKE CORE i5 6600K 3.5 GHz 6 MB LGA 1151p Fiyatları 874 TL İşlemci
Kingston HyperX Fury Black 8GB(2x4GB) 2400MHz DDR4 Ram Fiyatı 230 TL Ram
MSI GTX 960 GAMING 2G DDR5 VGA Nvidia 16X MSI 778 TL Ekran Kartı
WD 1Tb WD10EZEX Blue 3,5inç Sata 7200R 64Mb Hdd - Online Alışveriş - Netsiparis.Com 170 TL HDD
SilverStone Tundra Serisi TD03-E Intel 775/115X/1366/2011 AMD AM2/AM3/FM1/FM2 Uyumlu Sıvı Soğutma Sistemi Su Soğutma 288 TL (Yurtdışından alırsan 190 lira, veya yurtdışından 110 liraya 212 Evo alabilirsin tamamen güvenilirdir 10 gün kadar beklersin sadece.)
Xigmatek Asgard 381 Pure Black Edition ürününü bulamadım fakat fiyati 200-220 lira civari
Toplam : 3.155 TL bahsettiğin oyunları ultrada oynatır ben aynen bu sistemi topladım neredeyse oyunları açabilsede ultrada oynamama gibi bir takındım olmasına rağmen keyfi olarak ucuza ikinci el gtx 960 daha bulunca alıp SLI yaptım şuan 970'den biraz daha iyi durum. Dediğim gibi tercihinizi siz belirleyin diğer parçalardan kısıp ekran kartınada yüklenebilirsiniz ben ısrarla 960 istediğiniz için 960 yazdım.

Overclock hakkında az bir bilgim var. Ve overclock yapmayacaksam bence sıvı soğutma gereksiz. Sisteminiz güzel olmuş. Benim sistemimde ekran kartını msı yapıp soğutucu ekleyeyim mi ?

Bu sistemi alabilirsiniz eğer illa Vatan bilgisayardan alma gibi bir zorunluluğunuz yoksa. Sizin topladığınız sistemden daha performanslıdır.

Dosya Ekleri

• sinerji 3100.png
    sinerji 3100.png
    46 KB · Görüntüleme: 254
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı