i5-6600 ve RX 580 sistem yeniden başlama sorunu

bulo G

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Gigabyte Z170 Gaming K3 anakart, i5 6600,8 GB Corsair RAM, MSI RX 580 Armor, WD Green 240 GB SSD'li sistemimi sorunsuz kullanırken sabah kapattım PC'yi akşam geldim açtım ve PC BIOS ekranından sonra yeniden başlamaya başlıyor ve sürekli yeniden başlıyor. BIOS'a girebiliyorum orada kalıyor ve kapanmıyor. Tüm parçalarımı görüyorum fakat sonrasına geçmiyor, yani PC açılmıyor. Bir çok şey denedim, pil çıkarıp taktm, parçaları söktüm, şu an uzay montajda harddisk değiştirdim ama PC'yi açamadım. 6 aydır sorunsuz kullandığım PC bugün geldi böyle bir şey yaptı anlamadım. Yardımcı olursanız sevinirim. PC'nin BIOS'una girebiliyorum, bağlı donanımları görebiliyorum, PC kapanmıyor fakat açmaya çalışınca BIOS sonrasında yeniden başlıyor. Format atmayı denedim flashtan o da olmadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herhangi bir uyarı veriyor mu? Yoksa direk BIOS'a girip kalıyor mu? BIOS'da kalıyorsa eğer BIOS'da SSD'nin gözüküp gözükmediğini kontrol edin. Eğer SSD gözüküyorsa Windows yüklü bir USB takın, direk kuruluma geçiyorsa diskinizde veya içerisindeki Windows'da bir sorun oluşmuş demektir. Yeni Windows kurduğunuzda düzelir. Bir de BIOS'da bir ayar var, AHCI mod falan olan bir ayar tam olarak hatırlamıyorum ama o ayarı değiştirirsen format atmadan da açılabilir sistem.

Herhangi bir uyarı veriyor mu? Yoksa direk BIOS'a girip kalıyor mu? BIOS'da kalıyorsa eğer BIOS'da SSD'nin gözüküp gözükmediğini kontrol edin. Eğer SSD gözüküyorsa Windows yüklü bir USB takın, direk kuruluma geçiyorsa diskinizde veya içerisindeki Windows'da bir sorun oluşmuş demektir. Yeni Windows kurduğunuzda düzelir. Bir de BIOS'da bir ayar var, AHCI mod falan olan bir ayar tam olarak hatırlamıyorum ama o ayarı değiştirirsen format atmadan da açılabilir sistem.
Biosa girebiliyorum tüm donanımlar görünüyor orada sorun yok bios sonrasına geçmiyor pc hiç bir şekilde format atmayı denedim yoksa

BIOS'da AHCI modu Legacy mod ya, zaten Legacy modda ise AHCI modu seç. Gıgabyte anakart BIOS'unu hiç bilmediğimde çok yardımcı olamıyorum ama illaki vardır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı