i5 6600 vs 6600K

Clax3s

Decapat
Arkadaşlar elimde RX 570 8 GB modeli bulunmakta bu ekran kartı için işlemci arıyorum fakat "H110M-DGS" bir anakartım var elimde. Ben de aynı fiyata i5 6600 ve i5 6600K buldum, çok kararsız kaldım, hangisini alayım? Alırsak bir sorun çıkarırlar mı anakart ile?

Son düzenleyen: Moderatör:
İkinci el almıyorsanız almayın. Sıfır alınacak bir işlemci değil. İkinci el için de ne kadara aldığınızı yazarsanız daha iyi yardımcı olabiliriz.

6600K daha iyi tabi. Fakat soğutucusu yok yani soğutucu alacaksınız ek olarak anakartınızla OC yapamazsınız.

6600 soğutuculu ama 6600K ile OC'suz aynı sayılır. Soğutucusu olması artı ama satarken daha ucuza satarsınız 600K'a göre.

Arkadaşlar elimde RX 570 8 GB modeli bulunmakta bu ekran kartı için işlemci arıyorum fakat "H110M-DGS" bir anakartım var elimde. Ben de aynı fiyata i5 6600 ve i5 6600K buldum, çok kararsız kaldım, hangisini alayım? Alırsak bir sorun çıkarırlar mı anakart ile?
Anakartın desteklemediği için sondaki K ibaresi senin işine yaramayacak ama fiyat aynı ise 6600K tercih et derim.

6600 ile 6600K arasındaki fark K'nın çarpan kilidinin açık olması, yani overclock yapılmaya müsait olmasıdır lakin sizdeki anakart ile overclock yapamazsınız, ileriye dönük planlarınız arasında anakartınızı değiştirmek gibi bir planınız varsa K ibareli olanı alabilirsiniz, uzun vadeli kullanım yapıp upgrade yapmayacaksanız 6600'ü de alabilirsiniz, tercih seçim sizin.

Yeni konular

Geri
Yukarı