i5 6600K GeForce 1070 8 GB sistem için yükseltme önerisi

endfps

Hectopat
Daha fazla  
Genellikle FPS oyunları oynuyorum, PUBG ve CS, Valorant ağırlıklı. 240 Hz ben Q monitörüm olduğu için 240-250 sabit FPS alacak bir sistem yükseltmeyi düşünüyorum. İyi bir işlemci yeter gibi gözüküyor. Çok anlamıyorum da RAM'im de 16 GB, RAM de eklemeli miyim?

pubg için 240 fps alacak bi sistem belirtmeyi unutmuşum valoda ve csde fps artar zaten pubgde 240 görünce

İşlemci upgrade şart. Ekran kartı yükseltsen bile darboğaz olur.

İşlemci yükseltmek için Amd daha iyi gibi duruyor, ben de düşünüyorum bakalım.

Yüksek ihtimalle DDR3 platform kullanıyorsunuz, bütceniz nedir? Anakart RAM ve işlemci komple değişmek gerekecektir. O ekran kartıda 240FPS verebilir mi bilmiyorum PUBG'de. Ben RX 6600 ile 1080p en düşükte zor görüyorum 150-200'ü

Yüksek ihtimalle DDR3 platform kullanıyorsunuz, bütceniz nedir? Anakart RAM ve işlemci komple değişmek gerekecektir. O ekran kartıda 240FPS verebilir mi bilmiyorum PUBG'de. Ben RX 6600 ile 1080p en düşükte zor görüyorum 150-200'ü

RAM'lerimi 2-3 sene önce upgradeledim zaten G.Skill 3200MHz gibi bir şey olması lazım MHz'den emin değilim ama yeterli diye düşünüyorum ama bir 16 GB daha alabilirim. 240FPS için ya da 200 sabit görebilmek için hangi işlemciler gerekiyorsa alırım bütçe 5-7 bin arası ama gerekirse 10 bine kadar çıkabilirim işlemci ve anakart için diyorum bunu RAM için ayrı bütçe oluştururum.

RAM'lerimi 2-3 sene önce upgradeledim zaten G.Skill 3200MHz gibi bir şey olması lazım MHz'den emin değilim ama yeterli diye düşünüyorum ama bir 16 GB daha alabilirim. 240FPS için ya da 200 sabit görebilmek için hangi işlemciler gerekiyorsa alırım bütçe 5-7 bin arası ama gerekirse 10 bine kadar çıkabilirim işlemci ve anakart için diyorum bunu RAM için ayrı bütçe oluştururum.

Anakartını söylede slotunu Max RAM'ını söketini MHz öğrenelim.

Geri
Yukarı