i5 6600K, RTX 2060'a darboğaz yapar mı?

Phegru

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar sistemim aşağıdaki gibidir RTX 2060 almak istiyorum ama sıkıntı yaşar mıyım yoksa GTX 1660 Ti mi ya da Vega 56 mı alayım bu kartlar arasında hangisi daha iyi ve sağlıklı olur? İndirimde bugün son acil olarak düşüncelerinizi bekliyorum, şimdiden teşekkür ederim.
  • Samsung 860 Evo 500GB SSD
  • EVGA GTX 970
  • i5 6600K
  • MSI Z170A Gaming M3
  • Corsair Vengeance 2x8 GB 2400 MHz
  • PSU High Power 80 bronze 750W

Son düzenleyen: Moderatör:
@Phegru alacaksan Vega 56 alabilirsin şu an tasarım değil de normal markaların çift-3 fanlı modellerini. Vega 56'da RTX 2060 ile yakın performanslı. 2300-2600 TL bandlarında bulabilirsen al Sapphire modelini falan. Gigabyte modelini de alma kronik sorunluydu sanırım. Sapphire kartları gayet iyi üretiyor. Sorun yaşayacağını sanmam ben.

RX 5700 XT ise Vega 64'ün biraz daha iyileştirilmiş modeli gibi bir şey ama daha performanslı. RX 5700 ise Vega 56'nın biraz daha iyileştirilmiş, hafif daha performanslı modeli desek doğru olur.

Bence i5 6600k'ya bu tür ekran kartılarını takmak hata olur. GTX 1060'a bile darboğaz yapabiliyor. 4 çekirdek günümüz için yeterli değil. Bence RTX 2060 yerine GTX 1660 Ti veya dengi AMD ekran kartı al ve kalan paraya işlemcini de i7 6700k'ya yükselt.

@Phegru alacaksan Vega 56 alabilirsin şu an tasarım değil de normal markaların çift-3 fanlı modellerini. Vega 56'da RTX 2060 ile yakın performanslı. 2300-2600 TL bandlarında bulabilirsen al Sapphire modelini falan. Gigabyte modelini de alma kronik sorunluydu sanırım. Sapphire kartları gayet iyi üretiyor. Sorun yaşayacağını sanmam ben.

RX 5700 XT ise Vega 64'ün biraz daha iyileştirilmiş modeli gibi bir şey ama daha performanslı. RX 5700 ise Vega 56'nın biraz daha iyileştirilmiş, hafif daha performanslı modeli desek doğru olur.
Anladım dostum teşekkür ederim İlgin için riske girmek yerine Msi gaming x yada Asus rog strix 1660ti alayım enazından ileride satarken de markadan dolayı rahat olur.
Benim i5 6600K 4.4 Ghz'e ayarlı, Rx 580'de bile darboğaz yapıyor. Yani overclock bile fayda etmiyor.
1660ti de darboğaz olurmu iyice kafalar karıştı 😄

OC ile yapacağını sanmıyorum, Youtube'da hep stok işlemci ile test etmişler. OC ile stok arasında %25-30 kadar fark oluyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı