i5 6600K sıcaklık sorunu

Boğaç Ülker

Hectopat
Selamlar.

Son dönemde özellikle Windows Update'leri sonrası bilgisayarımda saçma bir ısınma problemi baş gösteriyor. Ama kararsız bir durum. Yani örneğin WOW oynarken böyle bir sorun yaşamıyorken, PUBG oynarken sıcaklık değerleri kafayı yiyor 80-85 derecelere çıkıyor. Net ekran görüntüleri almadım HWMonitor veya Corsair lınk'ten sıcaklıklara bakarken idle 30-35 arası değişirken yukarıda verdiğim örnekte gibi bir loadda 90 derece görmüşlüğüm var. macun yenilediğimde sorun ortadan kalkar gibi oldu ama macunu yenileyeli galiba 1 ay oluyor ve böyle bir sıkıntıya girdim gibi.

i5-6600K.
ASUS Max. VIII Hero.
Ve soğutucu olarak Corsair H115I var.

İlk aklıma gelen soğutucunun pompasının mefta olmuş olması. Ama mefta olup olmadığını da nasıl anlayacağım pek bir fikrim yok. Varsa fikri veya çözüm önerisi olan memnun olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar.

Son dönemde özellikle Windows Update'leri sonrası bilgisayarımda saçma bir ısınma problemi baş gösteriyor. Ama kararsız bir durum. Yani örneğin WOW oynarken böyle bir sorun yaşamıyorken, PUBG oynarken sıcaklık değerleri kafayı yiyor 80-85 derecelere çıkıyor. Net ekran görüntüleri almadım HWMonitor veya Corsair lınk'ten sıcaklıklara bakarken idle 30-35 arası değişirken yukarıda verdiğim örnekte gibi bir loadda 90 derece görmüşlüğüm var. macun yenilediğimde sorun ortadan kalkar gibi oldu ama macunu yenileyeli galiba 1 ay oluyor ve böyle bir sıkıntıya girdim gibi.

i5-6600K.
ASUS Max. VIII Hero.
Ve soğutucu olarak Corsair H115I var.

İlk aklıma gelen soğutucunun pompasının mefta olmuş olması. Ama mefta olup olmadığını da nasıl anlayacağım pek bir fikrim yok. Varsa fikri veya çözüm önerisi olan memnun olurum.
Aida64 indirip bi resim atar mısın?

Pompanın devri göremedim ki, pompa fani dönüyorsa ya da yüksek sıcaklıkta radyatorden sıcak hava çıkıyorsa yüksek ihtimal tam oturmamış olabilirsiniz. Diğer seçenekler; macunu çok sürmüş, pompası çok sıkmış olabilirsiniz. Özellikle hatırladığım kadarı ile 6. Nesil işlemciler biraz hassastı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı