i5-6600K Sistemde Farenin Anlık Olarak Yavaşlaması

Closery

Kilopat
Makaleler
4
Yer
Istanbul
Daha fazla  
Meslek
Front-end Developer
Merhaba Technopat ailesi.
Şimdi benim şöyle sorunum var. Bazen fare aşırı derecede yavaşlıyor aslında bildiğiniz kasıyor diyebiliriz.
Genelde bilgisayar açıldığında 1-2 saniye olabiliyor veya bir oyuna girdim diyelim ve yüklenme ekranında oyunu aşağı aldığımda gene 2-3 saniye olabiliyor.

Sanki fare hızı 1800 DPI'dan bir anda 100 DPI'a düşüyor gibi oluyor. (Hızı anlamanız için örnek verdim sorun belli ki sistemin kasması ama neden bilemiyorum.)

İşletim sistemini daha dün tekrar temiz kurulum yaptım. Windows 10 - 1703 sürümü, orjinal.
Bu problem Windows 10'un ilk sürümlerinden beri var ama çok takmıyordum şimdi artık merak etmeye başladım.
Sistemim:
  • MSI GTX970 Gaming
  • MSI Z170A Gaming M3
  • i5-6600k - Cooler Master Seidon V2 sıvı soğutma var
  • Corsair 8 GB DDR4 2666MHz RAM
Kullandığım fareyi de yazayım; Logitech G302 hatta 400 DPI'da kullanıyorum normalde.
İlk başlarda virüs olabilir veya OC yapmamın sonucu olarak düşündüm ama OC'yı kapattım standart ayara çektim işlemciyi ve dediğim gibi temiz kurulum yaptım ama hala aynı olunca RAM'dan şüpheleniyorum ama acaba sebebi ne olabilir sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı