i5 6600K sistemde Mount & Blade II: Bannerlord takılıyor

Onur_Bey

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. Benim sıkıntım şöyle ki: Ben bu Bannerlord ilk çıktığı dönemlerde aldım 90 saat kadar oynadım. Oyunu Ultra ayarlarda maksimum savaş kapasitesi ile oynadım ve ne bir kasma ve takılma oluyordu. Aradan 1 sene geçti, tekrar indirip oynayayım dedim ancak oyun ne hikmetse düşük ayarlarda bile kasmaya takılmaya başladı.

Eskiden en yüksek ayarlar da oynadığım oyun nasıl oluyorda şimdi düşük ayarlarda olmasına rağmen kasıyor ve takılıyor? Dosya doğrulama yaptım, düzelmedi. Sildim yeniden kurdum düzelmedi. Geçenler temiz bir format attım. Sonra aklıma geldi, oyunu kurdum dün, yine kasıyor.
Sistemim:

İşlemci i5 6600K OC açık 4.10 GHz'te çalışıyor.
Ekran kartım GTX 1070 16 GB.
RAM 16 GB. 3000 MHz çalışıyor.
Ana kartım MSI Z170A GAMING PRO Carbon

Sistemimde yeterli gözüküyor. Bütün gözüken çözümleri denedim ama olmadı. Bende oyun kasması gidiyor ancak takılmalar geçmiyor.

Hocam başka oyunlarda da oluyor mu bu performans düşüşü?

Olmuyor hocam birkaç ayar daha denedim olmuyor yeni güncelleme beklemeye karar verdim. Gelince tekrar kuracağım. Sildim şu anda oyunu.
1070 16 GB derken.
Benim sistemin i7 7700HQ.
NVIDIA GTX 1050 Ti.
8 GB RAM bende de takılmalar oluyor.
Zaten öyle oyunlarda normaldir savaşan askerlerin hareketlerinden dolayı savaş anında kasma takılma olması normaldir.

Hocam evet doğru okuyorsun GTX 1070 16 GB RAM şöyle oluyor 8 GB paylaşımlı 8 GB ekran kartına yorumun için teşekkürler ama siz yazımı tam okumamışsınız sanırım. Dedim ki oyunu 1 sene önce Ultra ayarlar da 1000 kişilik 2000 kişilik savaşlar ya da normal oynarken hiç kasmıyordu 90 saat oynadım oyunu aradan 1 sene geçti ancak şimdi kasıyor. Benim anlamadığım 1 sene önce oynarken kasmayan oyun nasıl oluyor da 1 sene sonra kasabiliyor hatta bütün ayarları en düşüğü almama rağmen. Umarım anlata bilmişimdir.

Geri
Yukarı