i5 6600K stabil overclock değerleri

Lpgli Pejo

Kilopat
Daha fazla  
i5 6600K overclock.
CPU ratio: 45.
Ring ratio: 42.
CPU voltage: 1,35
Anakartım: MSI Z170A Tomahawk.
Boşta sıcaklık: 35 - 42.
Yükte sıcaklık: 63 - 72.
RAM: G.Skill 8 GB (2x8GB) Ripjaws V siyah DDR4 3200MHz CL16 1.35v
Sıvı soğutma kullanıyorum, çok nadir mavi ekran almaya başladım en son aldığım mavi ekranda CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT durdurma kodu yazıyordu. Sanırım optimal değerleri bulamadım yardımcı olursanız sevinirim.

OC kaynaklı mavi ekran alıyorsanız zaten denemeyin bu kadar, sıcaklıklar iyi. Ring Ratio ve CPU Ratio'nun ikisi de 44 veya 45 olsun.
Bu arada stres testi olarak Prime95 Small FFTs kullanın, veya benchmarking şeklinde Cinebench R23 de olur.

OC kaynaklı mavi ekran alıyorsanız zaten denemeyin bu kadar, sıcaklıklar iyi. Ring ratio ve CPU Ratio'nun ikisi de 44 veya 45 olsun.
Bu arada stres testi olarak Prime95 small ffts kullanın, veya benchmarking şeklinde Cinebench R23 de olur.

Dediğiniz gibi ring ratio değerini 45 yaptım, sıcaklıklar yine aynı benchmark R23 testi yaptım öncedende yapmıştım 300 puanlık bir fark oluştu hocam şu anlık sorun yok gibi görünüyor ayrıyetten GTX970 karta sahibim OC öneriniz var mı? ( ekran kartı Max yükte 70 derecede çalışıyor )

@Lpgli Pejo işlemci sıcaklığı yine 72 derece civarıydı o zaman.

Bu aslında kafi gibi daha yüksek GHz için daha fazla voltaj talep edecektir, kaç puan alıyorsunuz şu anda? Stok 6600K ile kıyasla ne kadar fark oldu?

@Lpgli Pejo işlemci sıcaklığı yine 72 derece civarıydı o zaman.

Bu aslında kafi gibi daha yüksek GHz için daha fazla voltaj talep edecektir, kaç puan alıyorsunuz şu anda? Stok 6600k ile kıyasla ne kadar fark oldu?

Hocam sadece ring ratio değerini 42'den 45'e çektiğim zaman yaklaşık 4137'den 4417'ye yükseldi stok değeriyle hiç benchmark almadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı