i5 6600K Tabanlı DDR4 Sistem Toplama

Soğutucu, ana kart, SSD, bellek, kasa ve güç kaynağı. Bunlardan kısarak 1080 koyulabilir. Kasa olarak Zalman Z3 Plus 600 watt modeli tercih edilir ya da güç kaynağı olmayan modeli alıp KCAS 600 watt güç kaynağı alabilirsin. SLI desteklemeyen ana kart bulabilirsin. Mesela o ana kart 650 lira bu 450 lira. Kasa ve güç kaynağı zaten baya pahalı. 720 lira kasa ile güç kaynağı Zalman Z3 Plus ile KCAS 600 watt güç kaynağı 415 lira. Arada 300 lira fark oldu. 2*8 CL 14 2133 Mhz bellek alsan 250 lira diğer 390 lira falan 130 lira fark da buradan geldi. SSD Crucial BX 200 alırsın 240 GB modeli eğer video kaydedip bunları geri silme gibi işler yapmıyorsan yani yayıncı falan değilsen bu SSD de yeterli gelir. Soğutucudan o kadar kısılamaz çünkü 150 lira hava soğutucu alabilirsin ya da en az 100 liraya indirirsin. Bunları yaparsan alabilirsin ama değer mi bilemem o senin ihtiyaçlarına bağlı. Fark ettiysen hep performansa etkisi olmayan şeylerden kıstım bu bileşenlerden biraz daha iyisine ihtiyacın varsa 1070 al ama sen oyuncuysan ve performans almak istiyorsan bu parçalardan kısıp 1080 alabilirsin. Ama sen bilgisayardan konfor istiyorsan biraz da şekil istiyorsan bir de ileride yayıncı veya oyun kanalı açmayı düşünüyorsan 1080 alma 1070 al. Çünkü o performans seni bir yere kadar götürür o da eninde sonunda performansını kaybedecek. Bir de bu sistemde ikinci 1070 takma şansın var. İleride yetersiz geldiğini düşündüğün zaman ikinci 1070 takabilirsin. Ben sadece oyun oynuyorum bilgisayarı da bir kere alacağım ufak yükseltmeler dışında büyük değişim yapmam diyorsan parçalardan kısıp 1080 al.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Performans farkına değer mi değmez mi siz karar verin. Ben bir şey diyemem. Zaten oyun kanalı falan açacaksan oynayacağın oyunlar GTA V Lol CS GO ve diğer çevrim içi oyunlar. Yayıncılıkta falan fazla geniş çapta oyun oynanmaz muhabbete bakarsın çevrim içi diye izleyicileri çağırırsın vesaire. Bu oyunlar için de 1070 yeterli gelir.

Öncelikle sistem çok güzel olmuş. Ellerine sağlık. Hangi parçalardan kısarak 1080 takılabilir peki?
Bence önerdiği sistem çok iyi. 1080 çok aşırıya kaçıyor bu bütçeye. en az 2k monitör gerekli 1080 için. Arkadaşın önerdiği kasa, soğutucu, anakart vb. Gayet iyi. Hiç bence 1080'e girişmeye gerek yok diye düşünüyorum.

Bence de gerek yok ama özel istisnalar olur falan o yüzden belli parçalardan kısılarak alınır dedim. 1070 de yeterli gelecektir hatta ileride ikinci 1070 takma olanağı da var ama bilgisayarı bir kere alıp ömrü bitene kadar kullananlar da oluyor onu da düşünmek lazım şimdi. :dikkatli:

Benim sana tavsiyem (Yaşın itibarı ile lisede olman lazım şu an ve önümüzdeki senelerde üniversite sınavına giriceksin 6000 liralık bi sistem yerine biraz daha düşük bütçeli bir sistem almandır bu hem seni üniversite sınavın sırasında daha az cezbedicektir ve üniversiteye geçtiğin zaman bölümünün gereksinimini karşılayacak güçlü bir bilgisayar için fazladan gelir sağlar. Ama tercih sana kalmış.(Bende bir sistem toplayacaktım lakin şimdi sınav sonucuna göre mimarlık yükünün altından kalkabilecek bir laptop almam gerekiyor.)

Benim sana tavsiyem (Yaşın itibarı ile lisede olman lazım şu an ve önümüzdeki senelerde üniversite sınavına giriceksin 6000 liralık bi sistem yerine biraz daha düşük bütçeli bir sistem almandır bu hem seni üniversite sınavın sırasında daha az cezbedicektir ve üniversiteye geçtiğin zaman bölümünün gereksinimini karşılayacak güçlü bir bilgisayar için fazladan gelir sağlar. Ama tercih sana kalmış.(Bende bir sistem toplayacaktım lakin şimdi sınav sonucuna göre mimarlık yükünün altından kalkabilecek bir laptop almam gerekiyor.)
Enver abi, ilk yorumlarda belirttiğim gibi sistem kendime değil. Kaan isimli bir arkadaşım için. Ben şu anda 10. Sınıfa geçtim. Seneye okul sonuna doğru 3000 TL civarında kendim için bir sistem toplatayacağım. Elime para geçtikçe sistemi yükseltirim diye düşünüyorum. Üniversite içinde bilgisayar mühendisliği düşünüyorum. Zaten ünide mecbur güçlü bir sistem gerekecek. O zamana doğru yenileye yenileye giderim işte. [emoji1]

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Enver abi, ilk yorumlarda belirttiğim gibi sistem kendime değil. Kaan isimli bir arkadaşım için. Ben şu anda 10. Sınıfa geçtim. Seneye okul sonuna doğru 3000 TL civarında kendim için bir sistem toplatayacağım. Elime para geçtikçe sistemi yükseltirim diye düşünüyorum. Üniversite içinde bilgisayar mühendisliği düşünüyorum. Zaten ünide mecbur güçlü bir sistem gerekecek. O zamana doğru yenileye yenileye giderim işte. [emoji1]

mantıklı bir dahaki sene 3000 tl ye bi güzel pc topla sonra upgradelersin zaten hatta konu açarsan seneye yardımcı oluruz sana

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı