i5 6600K tabanlı sistem toplama

gokayy319

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bir sistem toplama kararı aldım bu konu hakkındaki önerilerinizi almak isterim. Bir de arkadaşlar vatandan toplayabileceğim için bazı parçaların marka kısıtlı.

• i5 6600K
  • MSI Z170M Mortar 1151 soket DDR4 3200 MHz (o.c)
  • Corsair 8GB Vengeance DDR4 2666MHz CL16 single RAM
  • Sapphire R9 390X Nitro Gaming Tri-x 8 GB GDDR5 512bit dx12
  • Corsair Force le 120 GB sata 3.0 (560/530)
  • Seagate 1 TB Barracuda sata 3.0 7200 rpm
  • Xigmatek Vanguard 80 plus 750wmicro atx
  • Benq 21.5" gw2270h
  • CM Hyper TX3ı Evo
Toplam fiyat:4.217 TL

Not: Arkadaşlar bu fiyat bile bütçemi zorluyor eğer bir tavsiyeniz var ise 4000 TL civarı olursa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
R9 390x almak yerine RX 480 tercih edebilirsin çıktığında. Ay sonu piyasaya çıkacak ve temmuz ortası gibi özel soğutmalı modeller gelmiş olacaktır. Fiyatı aşağı çekmek için bu değişiklik bile yeterli olur. Ayrıca sadece oyun oynayacaksanız işlemcinizin yerine i7 6700, anakartınızın yerine MSI B150m Bazooka, belleğinizin yerine de 2133Mhz 2x8GB bellek alabilirsiniz. i7 6700'da stok soğutucu var bu sebeple ilk aşamada ekstra işlemci soğutucuya gerek yok. Daha sonra isterseniz paranız olduğunda alabilirsiniz ki stok soğutucu da işinizi görecektir. Bu değişikliklerle beraber fiyat aşağı düşecektir yeterince. Ve kullanmayacağınız özelliklere de para vermemiş olursunuz.

Son düzenleme:
R9 390x almak yerine RX 480 tercih edebilirsin çıktığında. Ay sonu piyasaya çıkacak ve temmuz ortası gibi özel soğutmalı modeller gelmiş olacaktır. Fiyatı aşağı çekmek için bu değişiklik bile yeterli olur. Ayrıca sadece oyun oynayacaksanız işlemcinizin yerine i6 700, anakartınızın yerine MSI B150m Bazooka, belleğinizin yerine de 2133Mhz 2x8GB bellek alabilirsiniz. i7 6700'da stok soğutucu var bu sebeple ilk aşamada ekstra işlemci soğutucuya gerek yok. Daha sonra isterseniz paranız olduğunda alabilirsiniz ki stok soğutucu da işinizi görecektir. Bu değişikliklerle beraber fiyat aşağı düşecektir yeterince. Ve kullanmayacağınız özelliklere de para vermemiş olursunuz.

Hocam yazım hataları mevcut yasaklanmayın değiştirin onları :D
Ayrıca anakart olarak 2 ram slotlu önermiyorum şahsen. upgrade edilmesi olmamasından dolayı.
Ayrıca 1 tane PCI-Ex16 slotuna sahip ve yukardaki nedenden dolayı önermiyorum.

Kullanmayacağı şeye para ödememeli haklısınız ama şuan kullanmaması kullanmayacağı anlamına gelmediği için her zaman açık kapı bırakmak bana göre daha mantıklı.

Hocam yazım hataları mevcut yasaklanmayın değiştirin onları :D
Ayrıca anakart olarak 2 ram slotlu önermiyorum şahsen. upgrade edilmesi olmamasından dolayı.
Ayrıca 1 tane PCI-Ex16 slotuna sahip ve yukardaki nedenden dolayı önermiyorum.

Kullanmayacağı şeye para ödememeli haklısınız ama şuan kullanmaması kullanmayacağı anlamına gelmediği için her zaman açık kapı bırakmak bana göre daha mantıklı.

Yazım hatası göremedim ben :D 16 GB bellek oyun amaçlı sistemlerde uzunca bir süre yetecektir. En kötü ihtimal yükseltme yapılmak istendiği zaman bellekler satılıp 2x16 GB bellek alınabilir. SLI ihtimali için kapı açık kalsın derseniz MSI H170 Gaming M3 alınabilir. 100-120 TL kadar bir fark arada yanılmıyorsam.

Yazım hatası göremedim ben :D 16 GB bellek oyun amaçlı sistemlerde uzunca bir süre yetecektir. En kötü ihtimal yükseltme yapılmak istendiği zaman bellekler satılıp 2x16 GB bellek alınabilir. SLI ihtimali için kapı açık kalsın derseniz MSI H170 Gaming M3 alınabilir. 100-120 TL kadar bir fark arada yanılmıyorsam.

i6 700 yazmışsınız onu söylüyordum :) 3. satır

Aşağıdaki sistemin üzerine RX 480 eklenerek alınabilir :

3161.jpg

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı