i5 6600K ve GTX 1060 sistem FPS düşme problemi

Berke Can Aslan

Kilopat
Daha fazla  
  • Zalman Z3 Plus Kasa
  • i5 6600K Skylake
  • MSI GTX 1060 6 GB
  • 8x2GB HyperX 2400MHz RAM
  • MSI Z270 SLI PLUS Anakart
Sorunum özellikle GTA V oyunu olmak üzere %100 CPU kullanımı ve FPS düşmesi yaşamadan oyunda takılmalar meydana gelmesi, bu sorunun üzerine PUBG, League Of Legends, Rainbow Six Siege gibi oyunlarda da dikkat ettiğimde CPU kullanımım çok yükseklerde.
Bilgisayar boştayken bir sorun yok. Bilgisayarda virüs olma ihtimali çok düşük çünkü daha yeni formatladım ve her şeyi tertemiz şekilde yükledim. Aynı zamanda çoğu oyunda yaşadığım uzak görüntülerin parlama, yansıma sorunu var. Bu sorunu çözmek için ekran kartımı R7 370 modelinden GTX 1060 olarak değiştirdim problemim çözülmedi. Monitörümü Asus VS248HR modelinden Viewsonic XG2402 modeline yükselttim sorun çözülmedi. RAM'lerimi 8GB'dan 16GB'a çıkarttım düzelmedi. En son anakartımı Z170P modelinden Z270 SLI Plus modeline yükselttiğimde bazı oyunlarda sorunum düzelmiş gibi oldu fakat GTA V oyununda aynı sıkıntıya sahibim. Değişip test etmediğim bir işlemcim ve kasam kaldı. Sorunun neyden kaynaklandığı hakkında fikriniz varsa yardımcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemciyi neyin kullandığına bakmak lazım.Arkaplan da çalışan bişey yoruyor büyük ihtimalle de defender olabilir.Hizmetlerden windows search ü kapatıp deneyebilirsiniz

Virüs programları bu sıkıntıyı yaratabiliyor. Avast, Defender gibi şeyler özellikle. Bunun yanında Windows 10 kullanıcısıysanız Xbox & oyun kayıt şeylerini devre dışı hale getirin.

Hangi sürümü kullanıyorsun arkadaşların dediği gibi neler diski %100 kullanıyor update mi yapıyor yoksa bazı hatalardan kaynaklı %100 kullanım mı yapıyor buna bakabilirsin bu gibi durumlardan kaynaklı değilse ısı değerlerini kontrol etmelisin

Windows 10 Pro sürümüm orijinal, termal macunum yeni değiştirildi, bütün update`ler yapıldı, ısı değerlerinde sorun yok, sistemimde virüs programı kurulu değil, Xbox & oyun kayıt şeylerinin hepsi devre dışı, CPU`yu kullanan sadece oyun diğer şeyler çok küçük kullanımlar yapıyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı