i5 661 ve R7 240 darboğaz yapıyor

Vortigon

Decapat
Daha fazla  
Selamlar arkadaşlar. İlk defa Afterburner yükleyip kullanım yüzdelerini öğrenmek istedim ve elde ettiğim sonuçlar şu şekilde:

Oyun: GTA V.
Her şey en düşükte, 720p.

Sistemim:
i5 661 3.33 GHz
ASUS R7 240 4 GB O.C
DDR3 (2x4) 1333 MHz RAM
1TB hard disk.

Evet arkadaşlar sorun şu; şehir içinde işlemci %95~100 civarı olurken GPU %65 civarı seyrediyor, sahile gittiğimde ise işlemci ile ekran kartı tam tersi oluyor ve FPS artıyor.

Sorum şu; işlemci mi ekran kartını besleyemiyor yoksa ekran kartım mı yetersiz?
Ve birkaç gün sonra Intel Xeon X3440 alacağım, taktığımda sorun ortadan kalkar mı?
Şimdiden teşekkürler.

Kalabalık yerlerde olabilir hocam. X3440 ile elbette daha iyi olur. Bence, sorun yok.

R7 240 ile zaten yüksek FPS'ler göremezsin. Ayarları en düşüğe çekmen de işlemciye daha da yük bindirdiğinden FPS iyice düşmüş kalabalık yerlerde. Aynı işlemciyle GTX 760 kullanan arkadaşım GTA 5'i rahat oynuyordu.

Artı -1 Eksi
Çözünürlüğü arttırmak yükü GPU'ya, düşürmek ise CPU'ya bindirir. Çözünürlüğü 960p yaparsanız yük CPU'dan GPU'ya akacaktır. Ama yukarıda hocalarımın dediği gibi işlemcinin bir tık geride kalması normal.

Bottleneck calculatordan bakabilirsin darboğaz yapar mı yapmazmı.

Selamlar arkadaşlar. İlk defa Afterburner yükleyip kullanım yüzdelerini öğrenmek istedim ve elde ettiğim sonuçlar şu şekilde:

Oyun: GTA V.
Her şey en düşükte, 720p.

Sistemim:
i5 661 3.33 GHz.
ASUS R7 240 4 GB O.C
DDR3 (2x4) 1333 MHz RAM.
1TB hard disk.

Evet arkadaşlar sorun şu; şehir içinde işlemci %95~100 civarı olurken GPU %65 civarı seyrediyor, sahile gittiğimde ise işlemci ile ekran kartı tam tersi oluyor ve FPS artıyor.

Sorum şu; işlemci mi ekran kartını besleyemiyor yoksa ekran kartım mı yetersiz?
Ve birkaç gün sonra Intel Xeon X3440 alacağım, taktığımda sorun ortadan kalkar mı?
Şimdiden teşekkürler.

Geri
Yukarı