i5 7200 ve 920MX sistem kasıyor

İşletim sistemi
Windows 10

astsubaycann

Femtopat
Arkadaşlar öncelikle selamın aleyküm. Sistemi benden kat ve kat kötü olan arkadaşlarım (masaüstü) benden çok performans alabilmekte. Ve ben bir türlü o performansı alamıyorum. Kasa kasa oynuyorum. Ve Ping'den sandım ama taba bastığımda oyuncular gözükürken bile kasıyor. Sonradan anladım bilgisayardan olduğunu. Karşıma adam çıktığında kasıyor sadece sistem özelliklerimi aşağıya bırakıyorum. Genel olarak bir kasma da mevcut i5 olmasına rağmen dört beş sekmeyi açamıyorum tarayıcım da kasıyor. Sol tık yapıyorum yenile iki saatte açılıyor. SSD tak diyenler oldu herkes farklı bir şey diyor ne yapmalıyım? Ve bu durum her zaman olmuyor on dakikada bir takılıyor gibi. Arkadaşlarım işlemci macunundan tozdan sistemsel kalıntılardan diye yorumlar yapıyor kafam çok karışık. Bilgisayarı değiştir ofis bilgisayarı zorlamaya gelmez diyen de var sistemi oyun bilgisayarı olarak nasıl yapabilirim?
Intel Core i5 7200U CPU 2.50 GHz.
4.00 GB RAM (3.88 kullanılabilir)
Intel HD Graphics 620.
NVIDIA GeForce 920MX.
64 Bit.
Orijinal Windows Home Single Language.
Lenevo (isterseniz modelini de atabilirim)
Saygılarımla.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar öncelikle selamın aleyküm. Sistemi benden kat ve kat kötü olan arkadaşlarım (masaüstü) benden çok performans alabilmekte. Ve ben bir türlü o performansı alamıyorum. Kasa kasa oynuyorum. Ve Ping'den sandım ama taba bastığımda oyuncular gözükürken bile kasıyor. Sonradan anladım bilgisayardan olduğunu. Karşıma adam çıktığında kasıyor sadece sistem özelliklerimi aşağıya bırakıyorum. Genel olarak bir kasma da mevcut i5 olmasına rağmen dört beş sekmeyi açamıyorum tarayıcım da kasıyor. Sol tık yapıyorum yenile iki saatte açılıyor. SSD tak diyenler oldu herkes farklı bir şey diyor ne yapmalıyım? Ve bu durum her zaman olmuyor on dakikada bir takılıyor gibi. Arkadaşlarım işlemci macunundan tozdan sistemsel kalıntılardan diye yorumlar yapıyor kafam çok karışık. Bilgisayarı değiştir ofis bilgisayarı zorlamaya gelmez diyen de var sistemi oyun bilgisayarı olarak nasıl yapabilirim?
Intel HD Graphics 620.
NVIDIA GeForce 920MX.
64 Bit.
Saygılarımla.

Bende de aynı sistem var bende de birçoğu oyuna drop giriyor. Sebebi ise RAM'in 4 GB olması ve SSD olmaması diye düşünüyorum.

Intel HD Graphics 620.
NVIDIA GeForce 920MX.
64 Bit.
Saygılarımla.
50arkadaşlar SELAMLAR SİSTEM ÖZELLİKLERİM BÖYLE
Ryzen 3 3200U WİTH Radeon Mobile Graphics
Vega 3 EKRAN KARTI
Radeon R530 EKRAN KARTI
4 GB RAM (SORUNU RAM'den KAYNAKLI ZANNEDİP 12YE ÇIKARDIM)
ÖNCELİKLE SORUNUMU TAM OLARAK ANLATAYIM SONRA GEÇİCEM LAPTOPUMU İLK ALDIĞIMDA YÜKSEK FPS'le CS:GO OYNAYABİLİYORDUM hiçbir PROBLEM YOKTU ARADAN 8 9 AY GEÇTİKTEN SONRA CS:GO'da 2 3 RAUND GEÇTİKTEN SONRA FPS 5 10 SEVİYESİNE DÜŞÜYORDU SONRADAN ESKİ HALİNE GELİYORDU BU SORUN TEKRARLIYORDU
ÇÖZÜM: (ÇİFT EKRAN KARTI OLAN LAPTOPLAR için GEÇERLİ BU ÇÖZÜM arkadaşlar )AYGIT YÖNETİCİSİNE GİRİP GÖRÜNTÜ BAĞDAŞTIRICILARI KISMINDAN İKİ EKRAN KARTINIZDAN HERHANGİ BİRİNE SAĞ TIKLAYIP DEVRE DIŞI BIRAK DİYİN VE PC'yi̇ YENİDEN BAŞLATIP OYUNA GİRİN SORUN DEVAM EDERSE AYNI KISIMDAN DEVRE DIŞI BIRAKTIĞINIZ EKRAN KARTINI ETKİNLEŞTİRİP DİĞER EKRAN KARTINIZI DEVRE DIŞI BIRAKMAYI DENEYİN BEN SORUNUMU BÖYLE ÇÖZDÜM

ÖNEMLİ NOT:(TEK EKRAN KARTINIZ VARSA ONU SAKIN DEVRE DIŞI BIRAKMAYIN SİZE CİDDİ SORUNLARA MAL OLABİLİR

Yeni konular

Geri
Yukarı