i5 7200U işlemci frekans değerleri çok dalgalı

Guapover0

Hectopat
Daha fazla  
Bir gün Turbo modu arttıracak bir uygulama buldum, yükledim. İşlemciyi hızlandıracağına işlemcim kafayı yedi. Valorant, Sea of Thieves gibi işlemci bazlı uygulamaları kaldırmaya başladı. Oyunda iken ateş ederken FPS 1'e iniyor sonra yükselip inip duruyor. Durum şu fotoğrafta vardır:

Antivirüs denedim, virüs yoktur.

Dosya Ekleri

• IMG_20201213_222556_copy_800x293_1.jpg
    IMG_20201213_222556_copy_800x293_1.jpg
    28,7 KB · Görüntüleme: 29
Bir gün Turbo modu arttıracak bir uygulama buldum, yükledim. İşlemciyi hızlandıracağına işlemcim kafayı yedi. Valorant, Sea of Thieves gibi işlemci bazlı uygulamaları kaldırmaya başladı. Oyunda iken ateş ederken FPS 1'e iniyor sonra yükselip inip duruyor. Durum şu fotoğrafta vardır:

Aynı işlemci bende var Boost olarak 3.1 GHz'e kadar çıkabiliyor ve nedense benimki hep 3.1 GHz'de çalışıyor keşke ellemeseydin belki format atıp ayarların sıfırlanmasıyla sorun giderilebilir laptop işlemcileri OC için uygun değil.

Oyundayken sıcaklık değerleri kaç eğer çok ısınıyorsa ısınmayı yavaşlatmak için kesiyor olabilir ya da voltaj dfeğerleerini çok arttırmış olabilirsiniz

laptop modelini atarmısınız bi

Aynı işlemci bende var Boost olarak 3.1 GHz'e kadar çıkabiliyor ve nedense benimki hep 3.1 GHz'de çalışıyor keşke ellemeseydin belki format atıp ayarların sıfırlanmasıyla sorun giderilebilir laptop işlemcileri OC için uygun değil.

Laptopun tam modelini söyler misin bende HD Graphics 620 ve ona ek olarak NVIDIA GeForce 940 MX 4 GB GDDR5 VRAM versionu var.

Geri
Yukarı