i5 7200U işlemciye Windows 11 kurulur mu?

Dostum ekran görüntümü paylaştım, RAM miktarı hariç bilgisayarlarımız aynı. Ben kurulum yaptım ve nasıl yapacağını da gösterdim işte? Bugünkü BIOS güncelleme çabam dışında hiç mavi ekran falan da almamıştım.
Bilgisayarımda TPM 2.0 var, Güvenli Önyükleme var, 8gb RAM sınırını karşılıyor. Rufus'tan "no TPM, no Secure Boot, /-8GB RAM" seçeneğini seçmeden kurulum yapamaz mıyım?

Bilgisayarımda TPM 2.0 var, Güvenli Önyükleme var, 8gb RAM sınırını karşılıyor. Rufus'tan "no TPM, no Secure Boot, /-8GB RAM" seçeneğini seçmeden kurulum yapamaz mıyım?
İşlemci şartından dolayı olmuyor, denedim.

İşlemci şartından dolayı olmuyor, denedim.
Peki son sorum, bu yol pek tekin gelmedi de kullanımda ya da ileride gelecek olan Windows 11 güncellemelerinde sıkıntı yaratır mı? Onaylanmış, güvenilir bir yöntem mi?

Ekler kısmında belirttiklerimi kastediyorsanız, kurulum sonrası kullanımda sıkıntı yaşar mıyım? Bilgisayar yazılım ve donanımlarına zarar verir mi? Yazılım geliştirme ve oyun için kullanıyorum bilgisayarı.

-
Ekler;
Eki Görüntüle 1259482
Şunu diyim, bende i7 7700 HQ işlemci var işlemci hariç tüm bileşenlerim W11 destekliyordu. Resmi ISO'yu rufus üzerinden "No Secure Boot, No TPM 2.0" i seçeneğini seçmememe rağmen normal bir şekilde yazdırdım hiçbir sorun sözleşme vs. karşılaşmadım güncellemeleri de alıyorum.
Şunu diyim, bende i7 7700 HQ işlemci var işlemci hariç tüm bileşenlerim W11 destekliyordu. Resmi ISO'yu rufus üzerinden "No Secure Boot, No TPM 2.0" i seçeneğini seçmememe rağmen normal bir şekilde yazdırdım hiçbir sorun sözleşme vs. karşılaşmadım güncellemeleri de alıyorum.
Bu dediğim temiz kurulum yapacaksan o zaman geçerli. Normal yükseltme yaparsan "işlemci desteklemiyor" şeklinde hata ile karşılaşırsın. TPM ,Secure Boot varsa uyarısız, sözleşmesiz kurabiliyorsun.

Peki son sorum, bu yol pek tekin gelmedi de kullanımda ya da ileride gelecek olan Windows 11 güncellemelerinde sıkıntı yaratır mı? Onaylanmış, güvenilir bir yöntem mi?

Evet, güvenilir bir yöntem. Güncellemeleri de alabiliyorum, hiçbir sıkıntı yok.

Şunu deyim, bende i7 7700 HQ işlemci var işlemci hariç tüm bileşenlerim W11 destekliyordu. Resmi ISO'yu Rufus üzerinden "No Secure Boot, No TPM 2.0" i seçeneğini seçmememe rağmen normal bir şekilde yazdırdım hiçbir sorun sözleşme vs. karşılaşmadım güncellemeleri de alıyorum.

Bu dediğim temiz kurulum yapacaksan o zaman geçerli. Normal yükseltme yaparsan "işlemci desteklemiyor" şeklinde hata ile karşılaşırsın. TPM, Secure Boot varsa uyarısız, sözleşmesiz kurabiliyorsun.

Ne yapmalıyım? Seçeneği seçeyim mi, seçmeyeyim mi? (Kusura bakmayın, günümüz şartlarında bilgisayar elde etmek zor, elimden geldikçe bilgisayarımı kollamaya çalışıyorum. Bu yüzden fazla kuşkuluyum.)

Seçmene gerek yok ki hocam.. İşlemcin hariç gerisi destekliyor. Dene istersen gör. Sözleşme falan yok, güncellemeleri de alıyorum. TPM 2.0, Secure Boot'un olmasa seç derdim.
Direktten Rufus'tan yazdırıp hiç Extented falan seçmeden rahatça kurabilir miyim?

Direktten Rufus'tan yazdırıp hiç Extented falan seçmeden rahatça kurabilir miyim?
TPM 2.0 Secure Boot varsa extended'sız normal seçenek ile temiz kurulumla kurabilirsin. Yükseltme yapamazsın çünkü işlemci desteklemiyor.

Hala kuşkuluysan istiyorsanız "extended" seçebilirsiniz ama gerek yok yani çünkü ben normal bir şekilde resmi ISO'yu yazdırıp sorunsuz güncellemeleri vs. alabiliyorum, sizin gibi bende sadece işlemciden kaybediyordum.

Geri
Yukarı