i5 7200U laptop VRAM nasıl yükseltilir?

El Capitan78

Femtopat
Daha fazla  
PES oynamak için VRAM'i yükseltmiştim ve gayet iyi oynuyodum. Sonra bilgisayarı sıfırlamam gerekti.
  • Adım #1: Bilgisayarınızdaki Kayıt Defteri Düzenleyicisi’ni açın.
  • Adım #2: HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Intel klasörüne ulaşın.
  • Adım #3: Intel klasörü üzerinde sağa tıklayıp GMM isimli yeni bir anahtar oluşturun.
  • Adım #4: GMM klasörü üzerinde sağa tıklayıp DedicatedSegmentSize isimli bir DWORD (32-bit) değeri oluşturun.
  • Adım #5: Değer verisi olarak VRAM miktarınıza göre bir değer girin.
  • Adım #6: Bilgisayarınızı yeniden başlatın.
  • Adım #7: İşlem tamam.
128 MB ile yüksek ayarlarda oyuna girmiyordu. Sistem yeterli değil diyordu. Bu yöntem ile 128 MB'tan 512 MB'a çıkarmıştım. Sonra oyunu yüksek ayarlarda açtı ve oynattı. Sıfırlamadan sonra tekrar bu yöntemi denediğimde VRAM'i yükseltemedim. Be yapabilirim?

Sistem Özelliklerim:
Intel HD Graphics 620
Nvidia GeForce 920MX
Intel Core i5 7200U
12GB DDR4 RAM
1TB HDD

Not: Sürücüler Güncel

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam zaten 920MX harici kartınız var. Siz büyük ihtimalle İGPU ile girmeye çalıştığınız için VRAM hatası veriyordu. Oyuna sağ tıklayıp grafik işlemci ile çalıştır seçeneğine gelip NVIDIA'yı seçin. İntel ile girmeye çalıştığınız için VRAM hatası alıyorsunuz.

Uygulamaya sağ tık yapınca grafik işlemci ile çalıştır seçeneği güncelleme yapınca çıkmamaya başladı bende grafik ayarlarından ayarladım ama böyleyken de intel ile açmaya kalkışıyor video belleği de 128mb düşük olarak gösteriyor

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (2).png
    Ekran Görüntüsü (2).png
    13,9 KB · Görüntüleme: 36
  • Ekran Görüntüsü (1).png
    Ekran Görüntüsü (1).png
    358 KB · Görüntüleme: 32
Uygulamaya sağ tık yapınca grafik işlemci ile çalıştır seçeneği güncelleme yapınca çıkmamaya başladı. Bende grafik ayarlarından ayarladım ama böyleyken de İntel ile açmaya kalkışıyor. Video belleği de 128 MB. Düşük olarak gösteriyor
Burada ki rehberi uygulayın. Ardından NVIDIA sitesinden en güncel driveri indirip kurun. Bir de böyle deneyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı