i5 7200U Sistem Kasıyor

ntrs87

Hectopat
Bilgisayarda Windows logosuna tıklıyorum geç açılıyor oyunlarda alt Tab yapıyorum, alt F4 yapıyorum geç açılıyor, uygulamayı açınca geç tepki veriyor Google bile kasıyor, bilgisayarı yeniliyorum o ekrana bile zor giriyor özellikler 4 GB RAM 64 Bit 1 TB HDD 5400 RPM Intel Core i5 7200U oyunlarda hep drop yiyorum FPS düşmesi vs. ekran kartı da iyi disk yeni değiştirdik. Ne yapabilirim? Bilgisayarın hiç donmaması kasmaması ve akıcı olması için zaten benim tüm teknolojik cihazlar sıkıntılı arkadaşlarımın kasmıyor benimki kasıyor yeni telefon bile kasıyor. Artık bıktım hiç kasmamasını istiyorum.

Ekran kartın nedir?
Ayrıca hangi oyunda hangi ayarda hangi FPS değerlerini alıyorsun?

CS:GO'da 120 FPS alırken 10'a 20'e düşüyor zor düzeliyor oynanmıyor oyun.(Drop)
CS:GO'da 120 FPS alırken 10'a 20'e düşüyor zor düzeliyor oynanmıyor oyun.(Drop)

Ekran kartı NVIDIA GeForce MX130 ve Intel HD Graphics 620 4 GB toplam ama hariciye çalıştırıyorum ekran kartında sıkıntı yok hocam.

MSI Afterburner ile oyun içi değerlere bakıp tam FPS düşerken değerlerde ne gözlemlediğinize bakabilir miyim?

CPU sıcaklığıda 59 derece idi RAM kullanımı %95 idi.
Bir tane daha 4 GB RAM takınız.

Emin misiniz RAM'dan kaynaklanmıyorsa? Diskle alakası var mıdır mesela? 5400 RPM 1 TB.Ama oyunda ram kullanımı %97 ye kadar çıkmıştı

CPU sıcaklığıda 59 derece idi RAM kullanımı %95 idi.

Emin misiniz RAM'dan kaynaklanmıyorsa? Diskle alakası var mıdır mesela? 5400 RPM 1 TB.Ama oyunda ram kullanımı %97 ye kadar çıkmıştı
O seviyeler yetmediği anlamına gelir fazla ram olsa daha çok kullanacaktır.Yani o miktarda kalmaz. Kısacası bir 4 GB daha ram alın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı