i5 7200u ve 920MX laptop düşük performans veriyor

NoobEller

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Opera GX kullanıyorum. Arkada YouTube'dan açtığım bir şarkı. WordPress ve ek olarak 4-5 sayfa oluyor sayfalar arasında gezinebiliyorum. Ama Opera'yı alta alıp Discord veyahut LoL oynarken. Opera GX'ten birkaç sayfa açtığım zaman hiçbir şey yapılmıyor mouse ile bir şey yapsam 5-6 saniye sonra geliyor ve deli oluyorum.

Laptopum 4.000 TL'den alıcı bulmuştu. Şu an ise 3.800 veyahut daha aşağı bir fiyata belki alıcı bulur.
Sizce satıp bir masaüstü alınır mı? İdare etmesi için. En azından bunları rahatlıkla yapabileceğimi düşünüyorum.

Laptopumun laptop olması özelliğini neredeyse hiç kullanmıyorum diyebiliriz. 6 ayda bir memlekete giderim o kadar.
Laptop'um: Intel i5 7200u, 920MX, 8 GB RAM, 1 TB HDD, 256 GB SSD.

Moderatörler başlığı 'düşük performans veriyor' olarak değiştirmiş. Ama düşük performans ile pek alakası yok bunun. Intel i5 7200u dediğimiz işlemci çöp bir işlemci zaten. :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Opera GX kullanıyorum. Arkada YouTube'dan açtığım bir şarkı. WordPress ve ek olarak 4-5 sayfa oluyor sayfalar arasında gezinebiliyorum. Ama Opera'yı alta alıp Discord veyahut LoL oynarken. Opera GX'ten birkaç sayfa açtığım zaman hiçbir şey yapılmıyor mouse ile bir şey yapsam 5-6 saniye sonra geliyor ve deli oluyorum.

Laptopum 4.000 TL'den alıcı bulmuştu. Şu an ise 3.800 veyahut daha aşağı bir fiyata belki alıcı bulur.
Sizce satıp bir masaüstü alınır mı? İdare etmesi için. En azından bunları rahatlıkla yapabileceğimi düşünüyorum.

Laptopumun laptop olması özelliğini neredeyse hiç kullanmıyorum diyebiliriz. 6 ayda bir memlekete giderim o kadar.
Laptop'um: Intel i5 7200u, 920MX, 8 GB RAM, 1 TB HDD, 256 GB SSD.

3800TL'ye kerizliycek bulursan kaçırma sat. Benimkini 2 hafta önce 2900TL'ye sattım. Lenovo Ideapad 310 seninkiyle donanım olarak aynı ama 8 GB RAM olan modeldi. 2900TL'ye sistemimi satıp 600TL daha ekleyerek APU sistem aldım. İyi ki satmışım diyorum. Kesinlikle satın laptopunuzu.

3800TL'ye kerizliycek bulursan kaçırma sat. Benimkini 2 hafta önce 2900TL'ye sattım. Lenovo Ideapad 310 seninkiyle donanım olarak aynı ama 8 GB RAM olan modeldi. 2900TL'ye sistemimi satıp 600TL daha ekleyerek APU sistem aldım. İyi ki satmışım diyorum. Kesinlikle satın laptopunuzu.
Keriz ile pek alakası yok aslında bilgisayarı çok temiz kullandım. Disk sağlıkları hâlâ %100. 3.800 civarına gideceğini pek sanmıyorum. Ama bu bilgisayarların sıfır fiyatları zaten ortada. Mining'in yanından bile geçmedi bilgisayar zaten. Düzenli olarak macun değişikliği de yaptım.

Keriz ile pek alakası yok aslında bilgisayarı çok temiz kullandım. Disk sağlıkları hâlâ %100. 3.800 civarına gideceğini pek sanmıyorum. Ama bu bilgisayarların sıfır fiyatları zaten ortada. Mining'in yanından bile geçmedi bilgisayar zaten. Düzenli olarak macun değişikliği de yaptım.

Dediklerinin aynısı benim cihazım içinde geçerliydi. Diskim tertemizdi. 2 ay 3800TL-4000TL gibi fiyatlarda kaldı kimse almadı. 2900TL'ye alıcı bulabildim. O laptopun Max edeceği değer 3300-3400TL'dir onun üstüne alınılmamalı zaten bu laptop.

Dediklerinin aynısı benim cihazım içinde geçerliydi. Diskim tertemizdi. 2 ay 3800TL-4000TL gibi fiyatlarda kaldı kimse almadı. 2900TL'ye alıcı bulabildim. O laptop'un Max edeceği değer 3300-3400TL'dir onun üstüne alınılmamalı zaten bu laptop.
Aslında biraz pazarlamaya bağlı. Daha önce satış yapmadıysanız ki ben de yapmadım. Zamanında 3.400 civarına bir sürü kişi çıktı 10 kişiye yakın hiçbirine satmadım. Biraz sabretmek en iyisi 2.900 TL'ye satmanız sizin zararınıza olmuş.

Aslında biraz pazarlamaya bağlı. Daha önce satış yapmadıysanız ki ben de yapmadım. Zamanında 3.400 civarına bir sürü kişi çıktı 10 kişiye yakın hiçbirine satmadım. Biraz sabretmek en iyisi 2.900 TL'ye satmanız sizin zararınıza olmuş.

Artan piyasa nedeniyle hızlı satmam gerekliydi. İmzamdaki sistem her geçen gün artıyordu fiyat açısından. Neyse ki sonunda alabildim. Seneye de bir 1050 Ti takarsam mükemmel olacak.

Artan piyasa nedeniyle hızlı satmam gerekliydi. İmzamdaki sistem her geçen gün artıyordu fiyat açısından. Neyse ki sonunda alabildim. Seneye de bir 1050 Ti takarsam mükemmel olacak.
Şu an ki ekran kartınız nedir? Laptopundan sonra aldığın performans ne kadar değişti? Ne kadar memnunsun eski bilgisayarına göre.

Şu an ki ekran kartınız nedir? Laptopundan sonra aldığın performans ne kadar değişti? Ne kadar memnunsun eski bilgisayarına göre.

Şu anda Ryzen 3 2200G, Gigabyte A320M S2H anakart, 2x8GB 3000MHz Crucial Ballistix RAM'ler, 120GB apacer SSD , 500GB 7200RPM Seagate Barracuda HDD, aercool VX Plus 400W PSU, Zalman N2 kasadan oluşan sistemim var. Çok memnunum iyi ki de almışım bu sistemi.
Witcher 3 720p Low'da 25 alan 920MX'den sonra bu sistemde 1080p Low da 30FPS oynuyorum. 720p High'a çekip 40FPS oynuyabiliyorum. Bir çok oyunda yeterli APU sistemim.

@Chitoge Kirisaki Yani şu anda ekran kartın yok mu? Bildiğim kadarıyla APU sistemler ekran kartı olmadan bile çalışıyor. Lol yayını açabilir miyim? Ben büyük ihtimal ekran kartı ile birlikte alacağım.

@Chitoge Kirisaki yani şu anda ekran kartın yok mu? Bildiğim kadarıyla APU sistemler ekran kartı olmadan bile çalışıyor.

Hayır APU sistemler şu şekilde çalışıyor. Intel'deki gibi dahili grafik birimi var. Fakat Intel'e göre çok çok daha üst seviye. Ryzen 3 2200G işlemcinin içinde Vega 8 ekran kartı var. APU'larda RAM çok önemli. Çünkü dahili GPU gücünü RAM'den alıyor. Bu arada Dual Channel RAM kullanmak kritik nokta çünkü RAM'i Dual Channel yaptuğınız da FPS'iniz 2.5kat daha fazla oluyor. Ve RAM'in MHz değeri de önemli. MHz ne kadar yükse o kadar fazla FPS alırsınız. Kısaca APU sistem alınacaksa 2 tane 8 GB RAM alınmalı çünkü 8 GB RAM günümüzde yetersiz. 16 GB RAM kullanak şart oldu artık. 2 tane RAM alınacak ve bunlar en az 3000MHz olacak. Burada Ryzen 3 2200G ve 2x8GB 3000MHz RAM ile oynanılan sistemin oyun testleri var incele derim
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı