i5 7200U ve GT920MX yazılım için yeterli mi?

qweqweee

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, web tasarım ile ilgileniyorum. Arada küçük programlar da yazıyorum. Kendi ihtiyacıma göre küçük programlar. Web tasarlarken bilgisayarım çok rahat yetiyor ama ileride mobil oyun yazarken yeterli olur mu?

İşlemci: i5 7200U
RAM: 4+4 DDR4
Ekran Kartı: GT920MX
HDD: 1TB
SSD: 240GB

DVD yerini söküp SSD taktım. 4 GB RAM anakarta gömülü, 2. el almıştım. Arkadaş galiba 4 GB taktırmış. Onu çıkartıp 8 veya 16 GB RAM takabilirim.

Merhaba arkadaşlar, web tasarım ile ilgileniyorum. Arada küçük programlar da yazıyorum. Kendi ihtiyacıma göre küçük programlar. Web tasarlarken bilgisayarım çok rahat yetiyor ama ileride mobil oyun yazarken yeterli olur mu?

İşlemci: i5 7200U
RAM: 4+4 DDR4
Ekran Kartı: GT920MX
HDD: 1TB
SSD: 240GB

DVD yerini söküp SSD taktım. 4 GB RAM anakarta gömülü, 2. el almıştım. Arkadaş galiba 4 GB taktırmış. Onu çıkartıp 8 veya 16 GB RAM takabilirim.
Oyun yazmazsanız, mobil program geliştirmezseniz yeterli. i5 7200U ve 940MX var bende de. VSCode falan sıkıntısız ama mobil oyun için yeterli sayılmaz.

İkisi de kısa bir müddet yeterli olacaktır ancak animasyon ve grafikleri tasarlarken kasacaktır diye düşünüyorum.
O zaman bu bir köşede kalsın laptop ben hafiften sağlam bi dahili GPU’lu intel dizeyim.

Oyun yazmazsanız, mobil program geliştirmezseniz yeterli. i5 7200U ve 940MX var bende de. VSCode falan sıkıntısız ama mobil oyun için yeterli sayılmaz.

7. Nesil diye atladım bende ama lanet ettirdi.

Ben pek hayal kırıklığına uğramadım, sadece RAM 16GB yapacağım kullanımlara bakılırsa tek ihtiyacım RAM. Neden sorun yaşadınız ki, konu açarsanız çözebiliriz belki.
Isınma gram yok mesela o konuda güzel ama U serisi biraz zayıf kalıyor. Hele ekran kartı, laf olsun diye koyulmuş gibi. Bende RAM 20GB yapmayı düşünüyorum. 4GB’si gömülü olduğundan.

Yeni konular

Geri
Yukarı