i5 7300HQ oyunlarda kullanımı %100

Berkan16

Hectopat
Başlıkta da belirttiğim gibi i5 7300HQ; Apex Legends, GTA 5, wathc dogs 2 gibi oyunlarda işlemci kullanımı %100 oluyor. Bu işlemci GTX 1050 ile darboğaz yapması normal mi? Çünkü bazı laptoplarda bu işlemciyle beraber GTX 1060 kullanılıyor.

Bir önceki laptopum olan HP Omen 15 CE007NT modelinde böyle bir sorunla karşılaşmadım. i5 7300HQ, GTX1050'yi rahatlıkla besleyebilir. Yazılımsal bir sorun olabilir. Temiz format atmayı deneyin.

İşlemci kullanımının %100 olması darboğaz olduğu anlamına gelmez. Muhtemelen yüksek FPS için ayarları düşürdünüz, bu da işlemciye binen yükü artırdı. İşlemci ve ekran kartı kullanımının %90-100 arasında olması gerekiyor o oyunlarda. Ekran kartı kullanımı az ise ayarları yükseltin.

Sıcaklık değerlerini atın ve sıfırlamak hiç işe yaramaz.

Sıcaklık değerlerim en fazla 85 derece oluyor.

İşlemci kullanımının %100 olması darboğaz olduğu anlamına gelmez. Muhtemelen yüksek FPS için ayarları düşürdünüz, bu da işlemciye binen yükü artırdı. İşlemci ve ekran kartı kullanımının %90-100 arasında olması gerekiyor o oyunlarda. Ekran kartı kullanımı az ise ayarları yükseltin.

Oyunlardaki ayarlarım yüksek zaten. Yüksek olmasına rağmen %100 kullanılıyor ve takılmalar yaşanıyor.

Acaba RAM yetersiz geldiğinden dolayı mı böyle oluyor çünkü oyun esnasında RAM'de boş alan yok ISLC'yi kullandım ama yaklaşık 2 saatte 35 kere standby list'i temizledi sistemde SSD olmadığından dolayı daha da fazla takılmalar oldu. RAM takviyesi yapsam düzelir mi? Not: 8 GB ram kullanıyorum.

i7 7700HQ ve 1050 kullanıyorum, bende de işlemci kullanımı %90-%100 arasında. Darboğaz olduğunu pek sanmıyorum.
Sıcaklık değerlerim en fazla 85 derece oluyor.

Oyunlardaki ayarlarım yüksek zaten. Yüksek olmasına rağmen %100 kullanılıyor ve takılmalar yaşanıyor.

Acaba RAM yetersiz geldiğinden dolayı mı böyle oluyor çünkü oyun esnasında RAM'de boş alan yok ISLC'yi kullandım ama yaklaşık 2 saatte 35 kere standby list'i temizledi sistemde SSD olmadığından dolayı daha da fazla takılmalar oldu. RAM takviyesi yapsam düzelir mi? Not: 8 GB ram kullanıyorum.
Hangi laptop'u kullanyorsunuz acaba ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı