İ5 7300HQ Undervolt nasıl yapılır?

Attığım ayarlarda CSGO da 90 dereceden en fazla 81 dereceye düştü. - 125 yapınca herhangi bir hata vs. olmadı fakat drop sorunu ortaya çıktı eski haline döndürdüm. GTA 5 testini akşam atarım.
Durum nedir? Bende de aynı sorun var, termal macun vs değişeceğim ama beni idarelik 1-2 hafta falan 75-80 arası götürse kafi. Nasıl bir ayar yapmam lazım?

Dosya Ekleri

• 78.png
    78.png
    678,9 KB · Görüntüleme: 37
Durum nedir? Bende de aynı sorun var, termal macun vs değişeceğim ama beni idarelik 1-2 hafta falan 75-80 arası götürse kafi. Nasıl bir ayar yapmam lazım?
Buradaki ayarları biraz değiştirerek uyguladım.

Buradaki ayarları biraz değiştirerek uyguladım.
-0.135V sonrasında 98-99 derecelerden 91-93 indi. -0.150V deneyeceğim 85-88 arasına inmesi benim için yeterli. Fabrika verilerine göre 100 dereceye kadar stabil çalışıyor notebook işlemcileri. Zaten kendine zarar vermeye başlarsa frekans kesiyor benim amacım frekans kesmeden oynamak bunun için undervolt yapıyorum ama farkettim ki undervolt yapınca oyundaki droplar vs azaldı oyun çok akıcı oldu demek ki daha serin çalıştığı için frekans azaltmıyor.

-0.135V sonrasında 98-99 derecelerden 91-93 indi. -0.150V deneyeceğim 85-88 arasına inmesi benim için yeterli. Fabrika verilerine göre 100 dereceye kadar stabil çalışıyor notebook işlemcileri. Zaten kendine zarar vermeye başlarsa frekans kesiyor benim amacım frekans kesmeden oynamak bunun için undervolt yapıyorum ama farkettim ki undervolt yapınca oyundaki droplar vs azaldı oyun çok akıcı oldu demek ki daha serin çalıştığı için frekans azaltmıyor.
Verilen voltajı azalttığın için işlemci yüksek frekansa çıkamıyor ve az ısınıyor. Yani performansı azaltarak arttiriyorsun.

Verilen voltajı azalttığın için işlemci yüksek frekansa çıkamıyor ve az ısınıyor. Yani performansı azaltarak arttiriyorsun.
Dediğiniz doğru ama belli bir değere kadar frekans düşürmüyor çünkü tek tek baktım 3.10 dan aşağı düşmedi undervolt öncesi de öyleydi ve ısınmadığı için ani droplar vs kesildi 30-40 aldığım yerde şehir içi FPS 50 oldu. Ama belki bir süre sonra düşürmüştür ben farketmesem bile ama FPS etkisi olmadı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı