i5 7300HQ Undervolt Yapmak

ya ben programın procohotunu değiştirmek istiyorum 95 dereceye sabitlenmiş de 85 derece yapmak istiyorum. Yani 85e geldiği zaman otomatik turbo boostu kessin nereden yapacağım ?
ben de benzer bi sorunla karşı karşıyayım galiba biostan yapılıyormuş bunun için de konu açmıştım öyle yazmışlardı

Halen undervolt kullanıyor musunuz? Benim işlemcim 97-98 derecelere çıktı baya moralim bozuldu termal macun değişeceğim ama geçici olarak yük altında 80-85 e indirsem benim için kafi nasıl bir ayar yapmam gerekiyor? Ayrıca aynı işlemi ekran kartı için yapabilir miyiz, oda 91 derece? Boştayken 40-50 derece geziyor normal ama yükteyken durum bu. Bir de her oyunda yapmıyor League Of Legends oyununda 70-75 arası geziyor ama Fernbus Simulator da öyle değil. Oyunda grafikler orta, vsync açık.

Dosya Ekleri

• 78.png
    78.png
    678,9 KB · Görüntüleme: 61
Son olarak değerler bu şekilde (30 yaptım). TS Bench sonuçları iyi gibi görünüyor. Bir sıkıntı yoksa bu şekilde devam edeceğim. Hepinize teşekkürler.
BD PROCHOT tikini kaldırabilirsin. Sistem biraz daha ısınır ama daha yüksek performans alırsın.

Halen undervolt kullanıyor musunuz? Benim işlemcim 97-98 derecelere çıktı baya moralim bozuldu termal macun değişeceğim ama geçici olarak yük altında 80-85 e indirsem benim için kafi nasıl bir ayar yapmam gerekiyor? Ayrıca aynı işlemi ekran kartı için yapabilir miyiz, oda 91 derece? Boştayken 40-50 derece geziyor normal ama yükteyken durum bu. Bir de her oyunda yapmıyor League Of Legends oyununda 70-75 arası geziyor ama Fernbus Simulator da öyle değil. Oyunda grafikler orta, vsync açık.
Ekran kartı için MSI Afterburner ile yapıyorlar ama bana karışık geldiği için ben yapmadım. Evet hala kullanıyorum herhangi bir sıkıntım olmadı, yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum.
Ufak bir güncelleme, disable turbo seçeneğindeki tiki kaldırmış durumdayım. Ayrıca voltage ayarını da -120.6 da kullanıyorum. Hız olarak da 30-32 civarlarında. Speedshift’i arada açıyorum arada kapatıyorum ama genelde açık. Oyun oynayacağım zaman değer “0” veya “24”, internette gezinirken “128”.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı