i5 7300HQ ve 1050 Twitch yayını sırasında akıcılık sorunu

msefadisli

Decapat
Merhabalar arkadaşlar, umarım sağlığınız yerindedir. Yayıncı değilim fakat vakit geçirmek için Twitch'de yayın açıyorum. Twitch Studio ve OBS programlarını denedim ve problemim şu: Yayına başladığım an oyunda akıcılığım gidiyor. FPS düşüşü yaşamıyorum CPU ve işlemci ısılarım da normal derecelerde fakat oyundaki akıcılığım gidiyor. CS:GO yayını yaparken CS:GO'da dikey senkronizasyonu açtığım zaman sorunum düzeliyor fakat bu sefer senkronizasyon yüzünden mouse gecikmeli algılıyor ve oyun sürecini etkiliyor. CS:GO'da FPS'imi sabit oynuyorum 60Hz monitöre sahip olduğum için FPS'imi 60A sabitliyorum, sınırsız yaptığım zaman da bu şekilde sorunum devam ediyor. LOL oyununda ise sabit FPS hiç FPS düşmesi veya düşüşü yaşamadan mouseda yine akıcılığım gidiyor oyun oynayışımı etkiliyor. Yani oyunumda FPS düşüşü olmadan kasma hissi yaşatıyor. Yani kafayı yiyeceğim CPU yüksek olsa sorunu CPU'ya bağlayacağım geçeceğim ama CPU değerlerim maksimum %80-85'i görüyor. Bilgisayar özelliklerim:
  • i5 7300HQ 3.20 GHz
  • GTX 1050 ekran kartı
  • 8 GB RAM
  • SSD
OBS ayarlarım: 60-30 FPS ikisini de denedim, 720P yayın 2000-3500 bitrate aralığını denedim, 5 MB upload hızım var.

Bu konuyu bayağı bir araştırdım, bununla alakalı konu bulamadım. O yüzden tekrar konu açtım. Gözümden kaçırdıysam kusura bakmayın.
çözümünü bulamadım arkadaşlar
up yardıma ihtiyacım var arkadaşlar

Son düzenleme:

Geri
Yukarı