i5 7300HQ ve GTX 1050 Ti laptop takılma problemi

mhmmdakst

Hectopat
Daha fazla  
Asus FX53VE-DM416 dizüstü bilgisayarımı yaklaşık 4 gün önce aldım. Cihaz Freedos'tu, Windows kurdum. Driverları güncellemeleri sorunsuz hallettim. Ancak bir sorun var. Bilgisayar uzun süre kapalı olduğunda ( 4 5 saat) ilk açtığımda saniyelik takılmalar yapıyor. Fare imleci dahil bütün sistem aralıklarla saniyelik takılıyor ve bilgisayarı yeniden başlatmadan sorun çözülmüyor. Yeniden başlattıktan sonra bir daha bu sorunla karşılaşmıyorum. Fakat gece kapatıp sabah açtığımda ilk açıldığında yine aynı sorun ortaya çıkıyor. Bunun nedeni nedir? Bilgisayarı yeni aldım bu sorun çok canımı sıkmaya başladı. Yardımcı olursanız sevinirim.
Sistemin kabataslak özellikleri;
  • Intel i5 7300HQ
  • 2 GB GTX 1050 Ti
  • 8 GB RAM

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben bazen mavi ekran hatası alıyorum. Sizdede oluyormu acaba? Mesela laptopa çok yüklendiğimde filan çok ısınıncada oluyor.
Aynn bendede o hata ara sira oluyor laptopa cok yuklenince mesela pubg ye giriyorum maca girecegi zmn alt+tab yapiyorum sonra oyuna girince ara sira crash yiyor ve kisiel bilgisayarini " " hatasini aliyorum sendedemi boyle kardesim?

Arkadaşlar sisteme yeni ssd aldım. Format atıp windowsu ssd'ye yükledim. Ama hala bu takılma sorunu ilk açılışta devam ediyor. Yardım edin lütfen çıldırcam artık.
Sistemi yeniden başlatınca hiç sorun kalmıyor. Bu problemin donanımla ilgili olma ihtimali var mı sizce?

Hocam bende hiç oyle bir şey olmadı. Sadece belirli oyunlarda takılma oluyor. Bir de benim cihazın termal macunu değiştirme zamanı geldi yani ısınma sorunu var. Termal macunu değiştirdiğimde belkide belirli oyunlardaki takılmalarda gidecek. Yani diyeceğim bence cihazı servise götürün donanımsal sorun var bence. @mhmmdakst

Hocam bende hiç oyle bir şey olmadı. Sadece belirli oyunlarda takılma oluyor. Bir de benim cihazın termal macunu değiştirme zamanı geldi yani ısınma sorunu var. Termal macunu değiştirdiğimde belkide belirli oyunlardaki takılmalarda gidecek. Yani diyeceğim bence cihazı servise götürün donanımsal sorun var bence. @mhmmdakst
Tamam hocam teşekkürler

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı