i5 7400 %100 civarında çalışıyor

Efe Kaya

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yaklaşık 2 aydır oyunlarda 10-20 FPS'lik bir düşüş yaşıyordum. MSI Afterburner ile overclock yapınca işlemcimin sürekli %90 üstünde olduğunu fakat ekran kartımın %60 %50 civarlarında çalıştığını gördüm.

Cyberpunk tarzı bilgisayar zorlayan oyunlarda bile %100'lerde oluyor grafikleri ultraya çektiğimde bile hala %90 üstünde çalışıyor.

Masaüstünde %30 civarında çalışırken oyunu açtığım anda %90 üstü civara çıkıyor. Kaspersky ile tarattığımda (tam tarama) herhangi bir virüs çıkmadı. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (29)_LI.jpg
    Ekran Görüntüsü (29)_LI.jpg
    126,3 KB · Görüntüleme: 30
  • Ekran Görüntüsü (24).png
    Ekran Görüntüsü (24).png
    848,3 KB · Görüntüleme: 34
  • Ekran Görüntüsü (5).png
    Ekran Görüntüsü (5).png
    883,4 KB · Görüntüleme: 31
  • Ekran Görüntüsü (8).png
    Ekran Görüntüsü (8).png
    760,3 KB · Görüntüleme: 32
Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartın işlemciden daha güçlü demektir bu,ya çook daha fazla overclock yapman gerek ki %40lık bir boşluğu doldurmak nerdeyse imkansız ya da işlemci upgrade yapman gerek,Valorant ve csgo'da kaç olduğuna bakma onlar zaten gpu'yu az kullanıyorlar,eğer amd varsa vsr'yi aktif et ve oyunları 2k çözünürlükte oyna ,nvidia ise de dlssr'ı açıp aynı şekilde 2k'da oyna gpu kullanımın artar ve cpu düşer

Ekran kartın işlemciden daha güçlü demektir bu, ya çok daha fazla overclock yapman gerek ki %40'lık bir boşluğu doldurmak neredeyse imkansız ya da işlemci upgrade yapman gerek, Valorant ve CS:GO'da kaç olduğuna bakma onlar zaten GPU'yu az kullanıyorlar, eğer AMD varsa VSR'yi aktif et ve oyunları 2K çözünürlükte oyna, NVIDIA ise de Dlssr'ı açıp aynı şekilde 2K'da oyna GPU kullanımın artar ve CPU düşer

Ekran kartım 1050 Ti sanırım DLSS demek istediniz ekran kartım DLSS'i açmıyor ve monitörüm 1080P o yüzden sanırım bu böyle devam edecek başka çözüm yoksa.

Ekran kartım 1050 Ti sanırım DLSS demek istediniz ekran kartım DLSS'i açmıyor ve monitörüm 1080P o yüzden sanırım bu böyle devam edecek başka çözüm yoksa.
Evet öyle işlemcin 7400k olsaydı ona overclock yapsan bir nebze yardım ederdi ama şuanlık yapabilecek bir şey yok,evet kesme işareti koyarken r'ye basmışım :)

Arkadaşlar yaklaşık 2 aydır oyunlarda 10-20 FPS'lik bir düşüş yaşıyordum. MSI Afterburner ile overclock yapınca işlemcimin sürekli %90 üstünde olduğunu fakat ekran kartımın %60 %50 civarlarında çalıştığını gördüm.

Cyberpunk tarzı bilgisayar zorlayan oyunlarda bile %100'lerde oluyor grafikleri ultraya çektiğimde bile hala %90 üstünde çalışıyor.

Masaüstünde %30 civarında çalışırken oyunu açtığım anda %90 üstü civara çıkıyor. Kaspersky ile tarattığımda (tam tarama) herhangi bir virüs çıkmadı. Bu sorunu nasıl çözebilirim?
darboğaz oluyor

Yeni konular

Geri
Yukarı