i5 7400 çok mu ısınıyor?

Daha fazla  
Arkadaşlar sistem:
i5 7400.
RX 570.
8 GB DDR 4
Ben daha önce For Honor oynarken işlemci 57-61 derecelerdeydi (60 Hz monitörle). Yeni monitör aldık 144 Hz 1920 X 1680 bu sefer işlemci 60-66 çok nadir 68'i görüyor. YouTube de başka videolara baktığımda birinde işlemci 60 dereceyi bile görmüyor. Hep 50-57 arası işlemci sıcaklığı. Benim işlemcim neden böyle? Yardımcı olursanız sevinirim.

Sıcaklıklar çok iyi, 3-4 derece arttı diye bir gariplik olacak değil. Donanım bu sonuçta, evin değişen sıcaklığına ve hava akışına göre değişiklik gösterecek elbet.

Bende yük altında (MSAA kapalı ultra ayarlarda GTA V oynarken) 50-54 dereceyi görüyor ama tabii soğutma ve fanların da buna etkisi vardır. Ama oyundan oyuna değişeceğini sanmıyorum. RDR2 benchmark testlerine de baktım. FPS değeri düşse bile sıcaklık artmıyor. İyi soğutma yapmışlar.

Ultra ayarlarda işlemci sıcaklığı 47 derece:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yine işlemci sıcaklığına dikkat edin. 55 derece:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

57 derece:

Render vb. yapmadığın sürece sıcaklıklar çok yükselmez.

Yorumlarınız için teşekkürler fakat benim merak ettiğim daha önceden bir oyun indirmiştim işlemci %98'in altına düşmüyordu sıcaklıkda hep 66 derece ara sıra 70'e çıkıyor sonra geri 66 oluyordu technopata yazdım sorun olmaz dediler. Yaklaşık 1 ay sonra Bannerlord'da kasmayan işlemci %30 çalışmasına rağmen aşırı derecede kasmaya başladı. Oynanmayacak kadar değil aslında FPS 90-120 ara sıra FPS 30'a düşüyor artıyordu.

Yorumlarınız için teşekkürler fakat benim merak ettiğim daha önceden bir oyun indirmiştim işlemci %98'in altına düşmüyordu sıcaklıkda hep 66 derece ara sıra 70'e çıkıyor sonra geri 66 oluyordu technopata yazdım sorun olmaz dediler. Yaklaşık 1 ay sonra Bannerlord'da kasmayan işlemci %30 çalışmasına rağmen aşırı derecede kasmaya başladı. Oynanmayacak kadar değil aslında FPS 90-120 ara sıra FPS 30'a düşüyor artıyordu.
İşlemcinin %98'in altına düşmemesi performans eksikliği demek. Ekran kartı kullanımı düşükse tam performans gösteremiyor. Oyunun grafik ayarlarını yükseltmeniz gerek.

Yeni konular

Geri
Yukarı