i5 7400 H110M PRO-VD Montajı

mantion

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar, i5 7400 işlemci satın aldım. MSI H110M PRO-VD anakartım var. BIOS'dan bi ayar yapmam gerekir mi? Bir yerde öyle okumuştum sanki eğer yapmam gerekiyorsa ne yapmam gerekir? Montajlarken (İlk defa bir parça montajı yapacağım) dikkat etmem gereken, önerdiğiniz bir şey var mı? Teşekkürler.

NOT: Şuan Intel Pentium G4560 kullanıyorum. Bilgisayarda her şey kurulu durumda.

Montajlarken anakart pinlerine dikkat edin. BIOS güncellemesine ihtiyacınız var, elinizde işlemci varken 7. Nesil güncellemesini yapınız.

"7996v2A" BIOS sürümünden sonra desteği gelmiş, fakat siz "7996v2H" BIOS sürümüne güncelleme yaptıktan sonra işlemciyi takın.
s1.PNG

Eğer BIOS sürümü "7996v2A" veya daha yüksek bir sürüm ise BIOS güncellemesi yapmadan takabilirsiniz.

"7996v2A" BIOS sürümünden sonra desteği gelmiş, fakat siz "7996v2H" BIOS sürümüne güncelleme yaptıktan sonra işlemciyi takın.
Eki Görüntüle 483426

Eğer BIOS sürümü "7996v2A" veya daha yüksek bir sürüm ise BIOS güncellemesi yapmadan takabilirsiniz.
Peki format attıktan sonra ne yapacağım? Bilgisayar açılmazsa BIOS'u güncelleyemem.

İşlemci değişimi format gerektirmiyor.
İlk önce güncel BIOS sürümünü kontrol edin, eğer dediğim sürümden yukarıda ise güncelleme şimdilik gerekmiyor fakat dediğim sürümden aşağı ise BIOS güncelleme sonra işlemciyi takın.

İşlemci değişimi format gerektirmiyor.
İlk önce güncel BIOS sürümünü kontrol edin, eğer dediğim sürümden yukarıda ise güncelleme şimdilik gerekmiyor fakat dediğim sürümden aşağı ise BIOS güncelleme sonra işlemciyi takın.
Şuan en güncel sürüm BIOS'a sahibim fakat sorum şu anlatamamışım;
1 yıl sonra format atmam gerekti ne yapacağım?
İşlemciyi taktıktan sonra format atmayacağım zaten.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı