i5 7400 ile MSI GTX 1060 Darboğaz Yapar mı?

Eki Görüntüle 402762
Sağ altta ekran kartını kullanan uygulamalar var.
Kartı arka planda muhakkak kullanan birşeyler var olabilir. Çekirdek hızı yüksek ve sıcaklığı aslında boşta olsa da normal. RX570 8GB kullanıyorum boşta bazen 55 dereceyi 60 dereceyi görüyor kafayı yiyorum. Bunun tek sebebi arka planda uygulama kullanması değil. Güç kaynağının yetersizliği de olabilir kasa içerisindeki hava sirkülasyonu ve içerisinde sıcak havayı dışarı atacak yeterli fanın bulunmamasından da kaynaklı olabilir. Malesef oyun içerisinde bazen fan devirlerine afterburnerla müdahale edip devrini yükseltiyorum ancak bu şekilde soğuyor.

Kartı arka planda muhakkak kullanan birşeyler var olabilir. Çekirdek hızı yüksek ve sıcaklığı aslında boşta olsa da normal. RX570 8GB kullanıyorum boşta bazen 55 dereceyi 60 dereceyi görüyor kafayı yiyorum. Bunun tek sebebi arka planda uygulama kullanması değil. Güç kaynağının yetersizliği de olabilir kasa içerisindeki hava sirkülasyonu ve içerisinde sıcak havayı dışarı atacak yeterli fanın bulunmamasından da kaynaklı olabilir. Malesef oyun içerisinde bazen fan devirlerine afterburnerla müdahale edip devrini yükseltiyorum ancak bu şekilde soğuyor.

Hocam FPS 700W güç kaynağı kullanıyorum.
Kullandığım kasa da bu; Gamepower Alastor Gaming MID ATX Kasa - incehesap.com

Ön ve üst ızgaralar delikli mi? Delikliyse soğutma ilgili birşey olamaz asla. Ayrıca görseldeki gibi ızgaralar delikli ve içerisinde üst ve önde 2şer adet fan varsa soğutma ve hava akışıyla ilgili birşey asla olamaz. Başka birşeyle ilgilidir.

Ön arka ve üst taraf delik hocam ayrıyeten kasanın içinde sadece ekran kartına bağlanan PSU kablosu var oda hiç bir yere temas etmiyor. Kullandığım işlemci soğutucu ; COOLER MASTER HYPER 212 Intel 2011/1366/1156/1155 AMD FM1/AM İŞLEMCİ SOĞUTUCU - Vatan Bilgisayar

Ön arka ve üst taraf delik hocam ayrıyeten kasanın içinde sadece ekran kartına bağlanan PSU kablosu var oda hiç bir yere temas etmiyor. Kullandığım işlemci soğutucu ; COOLER MASTER HYPER 212 Intel 2011/1366/1156/1155 AMD FM1/AM İŞLEMCİ SOĞUTUCU - Vatan Bilgisayar
Delikli olan ızgaralara monte edilmiş fan var mı ? Ekran kartı güç kablosunun bir yere temasıyla yada İşlemci soğutucusuyla ilgili bir konu değil. İçerideki hava akışı, fanların çalışma yönü, ve bunun dışından ekran kartını kullanan herhangi uygulamalar.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı