Çözüldü i5-7400 işlemcinin dahili GPU'su nasıl kullanılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ygkenel

Centipat
Daha fazla  
1660647435020.png

Sadece NVIDIA GeForce GT730 gözüküyor, Intel Graphics'i nasıl aktive ederim?
(Bilgisayarı çok kullanmıyorum evde atıl durumda bu sebepten ekran kartını almak istiyorum üstünden ama aldığım takdirde sistem çalışmıyor.)
Intel'in kendi sitesinden driver yüklemeyi denedim ancak hata verdi yani yüklenmedi.
Yani demek istediğim şu ekran kartı olmadan bu sistemi nasıl çalıştırırım?

Ama atıl zaten sadece arada internete girmek için kullanılacak.

ASUS marka olması lazım.
Denedim bende çalışmıyor maalesef.

Aslında derdiniz internete girmekse şu anki kartınız bile yeter kaldı ki görüntü alıyor olmanız lazım.

Alternatif olarak fan sesi sizi huzursuz ediyorsa Afterburner gibi bir program ile fan hızını limitleyip daha sessiz çalışmasını sağlayabilirsiniz.

İlk mesajıma bakın. Orada var.

Rehbere göre deneyin. Gelecektir.

Dediğim gibi her zaman olmuyor. Konu da örneği.

O da biraz garip. Sonuçta biri sistem kurmak istediğinde ve dahili ekran kartı ile kullanım yapmak istediğinde BIOS'a girebilmek için harici ekran kartı ihtiyacı oluşuyor bu durumda. Sanırım bu anakartta anakarta değişiyor. Şu an iş yerimde kullandığım i7-7700 PC'lerde böyle bir seçenek görünmüyor.

@Yener K.'un rehber linki çözüme ulaştırmış olması lazım. Eğer ki çözüldüyse çözüm olarak işaretleyebilirsiniz.

Aslında derdiniz internete girmekse şu anki kartınız bile yeter kaldı ki görüntü alıyor olmanız lazım.

Alternatif olarak fan sesi sizi huzursuz ediyorsa Afterburner gibi bir program ile fan hızını limitleyip daha sessiz çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Yok hocam alıp elimde daha iyi bir sisteme takıp orta halli bir oyun PC'si yapacağım.

O da biraz garip. Sonuçta biri sistem kurmak istediğinde ve dahili ekran kartı ile kullanım yapmak istediğinde BIOS'a girebilmek için harici ekran kartı ihtiyacı oluşuyor bu durumda. Sanırım bu anakartta anakarta değişiyor. Şu an iş yerimde kullandığım i7-7700 PC'lerde böyle bir seçenek görünmüyor.

@Yener K.'un rehber linki çözüme ulaştırmış olması lazım. Eğer ki çözüldüyse çözüm olarak işaretleyebilirsiniz.

Deneyeceğim.

Rehbere göre yaptım çözüldü herkese çok teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:

i7 7700'lerde nasıl yapacağız?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı