i5 7400 kaç derecede yanar?

100 Dereceyi geçerse kalıcı hasar alacağı zaten belirtiliyor 100 derece genel bir değer ağzı olan konuşur çünkü bu bir forum sitesi insanlar konuşmiyacaksa sokaktaki hayvanlardan bir farkı kalmaz.

Ne anlatıyorsun dostum? Bilgisayar parçaları 30 yıl önceki gibi değil. Kaç yıllık Ar-Ge ile yapılıyor. Binlerce mühendis çalışıyor. 100 derece olduğu gibi kapatır kendini. Bu çok basit bir güvenlik önle midir? Yok " hakkın rahmetine kavuşur." falan kim öğretiyor size bunları?

Ne anlatıyorsun dostum? Bilgisayar parçaları 30 yıl önceki gibi değil. Kaç yıllık Ar-Ge ile yapılıyor. Binlerce mühendis çalışıyor. 100 derece olduğu gibi kapatır kendini. Bu çok basit bir güvenlik önle midir? Yok " hakkın rahmetine kavuşur." falan kim öğretiyor size bunları?
Bilmem internetten gördüm o yüzden yazdım ama yanlış söylediysem de düzeltebilirdiniz bazı arkadaşlar insanca dilden anlamadığı için alaycı bir tavır sergiliyor anladım dediğinizi teşekkürler.

İnsanlara yanlış bilgi verme. 100 derece olmadan önce işlemci frekans düşümü yapmaya başlar. Eğer 100 derece olduğunda işlemci kendini korumaya alarak bilgisayarı kapatır. Bu işlemciler Athlon işlemcileri değil.
Dış etkenlerden kaynaklı 100 dereceyi geçerse yanacağı zaten gerçek değil mi?

İnsanlara yanlış bilgi verme. 100 derece olmadan önce işlemci frekans düşümü yapmaya başlar. Eğer 100 derece olduğunda işlemci kendini korumaya alarak bilgisayarı kapatır. Bu işlemciler Athlon işlemcileri değil.
Arkadaş da onu söylüyor zaten. "Hakkın rahmetine kavuşur" gibi bir durum yok.

Dış etkenlerden kaynaklı 100 dereceyi geçerse yanacağı zaten gerçek değil mi?

Hayır. ufak termal sensörler var işlemcide dış kaynaklı sıcaklık alışverişinden dolayı İşlemci yanmaz da patlamaz da. Ulu ortada olmuyor zaten işlemci adam gidip üstünde sucuk pişirmeyecek ya da bilgisayarın yanında yemek kaynatmayacak.

100'dereceyi geçerse hakkın rahmetine kavuşur.
100 dereceden sonra C4 gibi patlar
Alakası yok. İşlemciler genel olarak 95 dereceye kadar performanslı çalışır. 95'ten sonra artık frekans düşürmeye başlar ama ısınmaya devam ederse ve 100 dereceye yaklaşırsa kendini kapatır. Tam olarak 100 derecede kapanır demek yanlış. Kimi işlemciler 95'i görür görmez kapanıyor kimisi 100 dereceyi görüyor. İ5 7400 ise maks. 100 derece gözükse bile 97-98 derecede kendini kapatması muhtemel.

Alakası yok. İşlemciler genel olarak 95 dereceye kadar performanslı çalışır. 95'ten sonra artık frekans düşürmeye başlar ama ısınmaya devam ederse ve 100 dereceye yaklaşırsa kendini kapatır. Tam olarak 100 derecede kapanır demek yanlış. Kimi işlemciler 95'i görür görmez kapanıyor kimisi 100 dereceyi görüyor. İ5 7400 ise 100 derece gözükse bile 97-98 derecede kendini kapatması muhtemel.
Intel'in sitesinde 100 derece yazıyor i5 7400 için. O yüzden 100 diyoruz.

Geri
Yukarı