i5-7400 sıcaklığı iki ayrı programda farklı gözüküyor

zafernci

Hectopat
Ekran kartı
Asus GTX 1050 Ti
Anakart
ASUS PRIME Z270-P
İşlemci
i5-7400
bench.png

Arkadaşlar selam herkese. Sol tarafta gördüğünüz program AI Suite 3, sağ taraftaki ise Core Temp. İşlemciye tam yük bindirip test yaptığımda Core Temp programında 55derece gözüken sıcaklık AI Suite'de 43 derece gözüküyor. Boştaykende aynı tam yükteyken de aynı aralarında 10 derece fark var. Hangi rakam doğru hangisine inanmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
ASUS'un yazılımı bence daha doğru. Bir de MSI Afterburner ile test et.

MSI Afterburner indiriyorum hemen, sonucu paylaşacağım.
ASUS'un yazılımı bence daha doğru. Bir de MSI Afterburner ile test et.

116.png

Afterburner'da bir sorun var sanırım. Uygulamayı açtığımda da 47derece gösteriyordu işlemciye 100% yük bindirdiğim zaman da aynı dereceyi gösteriyor. 1 derece alçalıp azalmıyor bile.

Son düzenleme:
MSI Afterburner indiriyorum hemen, sonucu paylaşacağım.

Eki Görüntüle 1411155

Afterburner'da bir sorun var sanırım. Uygulamayı açtığımda da 47derece gösteriyordu işlemciye 100% yük bindirdiğim zaman da aynı dereceyi gösteriyor. 1 derece alçalıp azalmıyor bile.
Ekran kartı sıcaklığı olmasın hocam.

Evet üstte GPU yazıyor ama menüyü kurcaladım CPU ile ilgili bir yer göremedim tek istatistik sayfası burası ve GPU değerlerini gösteriyor sanırım.
Hocam görünümü bu şekilde yapabilirseniz CPU sıcaklığını gösteren sekmeyi bulmanızı sağlayabilirim.
Arayüzü bu şekilde yaptıktan sonra, sağ alttaki çubuğu azar azar aşağı kaydırın. CPU sıcaklığını gösteren bir grafik olacaktır. Oradan bakabilirsiniz.

Dosya Ekleri

• downloadfile-1.png
    downloadfile-1.png
    650,6 KB · Görüntüleme: 16
  • IMG_20220606_175949.png
    IMG_20220606_175949.png
    411,2 KB · Görüntüleme: 16
Screenshot_1.png

Hocam görünümü bu şekilde yapabilirseniz CPU sıcaklığını gösteren sekmeyi bulmanızı sağlayabilirim.
Arayüzü bu şekilde yaptıktan sonra, sağ alttaki çubuğu azar azar aşağı kaydırın. CPU sıcaklığını gösteren bir grafik olacaktır. Oradan bakabilirsiniz.

Evet yaptım şu an ama bulamıyorum hala.

result.png

129F 53 dereceye falan denk geliyor. Yine arada 1-2 derece fark var ama birbirine daha yakın değerler. Acaba AI Suite 3'te neden 10 derece fark vardı.

Bu sekmede CPU temperature yazan kısım tikli mi? Tikli değilse işaretleyin ve dediğim kısmı tekrar kontrol edin.

Dosya Ekleri

• IMG_20220606_180459.jpg
    IMG_20220606_180459.jpg
    65 KB · Görüntüleme: 11
Tam yükte Max 55-60 dereceye çıkması tatmin ediyor o konuda bir sorun yok ama boştayken 40-45derecenin altına düşmemesini istemsizce kafama takıyorum sanki 35 falan olmalıymış gibi geliyor. @wennzy

Tam yükte Max 55-60 dereceye çıkması tatmin ediyor o konuda bir sorun yok ama boştayken 40-45derecenin altına düşmemesini istemsizce kafama takıyorum sanki 35 falan olmalıymış gibi geliyor. @wennzy
Bilemiyorum bende i5-4690k var 37-38-39 °C'lerde geziyor (boştayken).

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı