i5 7400 ve GTX 1050 Ti GTA 5 FiveM Düşük FPS

İşletim sistemi
Windows 10

Baran Akıncı

Hectopat
Daha fazla  
Hem GTA 5 Online'da hem de FiveM'de düşük FPS alıyorum.
Online'da: 50 60.
FiveM: 20 30 (en yüksek 50 görüyor)
Sebebi nedir? İnternetten videolarına baktım benden daha yüksek FPS alıyorlar.
Sistemim:
i5 7400.
ASUS H110M-D.
GTX 1050 Ti (overclocklu)
8 GB 2133MHz.
550W ps.

Ayarları en düşükte de, en yüksekte de denedim ikisinde de neredeyse FPS aynı. 40 FPS'i geçmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
FiveM'de girdiğiniz servera göre FPS düşmesi yaşamanız normal. Serverlara ek olarak tonlarca şey ekleniyor, bunların neredeyse hepsi optimizasyonsuz. O yüzden FPS düşmesi yaşamanız gayet normal.

FiveM'de girdiğiniz servera göre FPS düşmesi yaşamanız normal. Serverlara ek olarak tonlarca şey ekleniyor, bunların neredeyse hepsi optimizasyonsuz. O yüzden FPS düşmesi yaşamanız gayet normal.

Bir arkadaşımda i7 7700 4.2GHz 16 GB RAM ve 1050 Ti var oyunu HDD'ye kurulu arkadaşım High'da 50 60 alırken ben Low'da 30 40 alıyorum aynı serverde iken?

İnternet hızıyla da alakalı olabilir. Tüm sunucuyu bir anda indirmiyor FiveM. Oyundayken indirmeler devam ediyor, genellikle kaplama oldukları için büyük FPS düşüşleri de görebilirsiniz.
Sunucu indirmesi bittiğinde normal seviyeye dönme ihtimali var.

İnternet hızıyla da alakalı olabilir. Tüm sunucuyu bir anda indirmiyor FiveM. Oyundayken indirmeler devam ediyor, genellikle kaplama oldukları için büyük FPS düşüşleri de görebilirsiniz.
Sunucu indirmesi bittiğinde normal seviyeye dönme ihtimali var.
İnternetim 4 PİNG 50 DOWNLOAD 20 UPLOAD
internet ile alakalı oldugunu sanmıyorum

Hem GTA 5 Online'da hem de FiveM'de düşük FPS alıyorum.
Online'da: 50 60.
FiveM: 20 30 (en yüksek 50 görüyor)
Sebebi nedir? İnternetten videolarına baktım benden daha yüksek FPS alıyorlar.
Sistemim:
i5 7400.
ASUS H110M-D.
GTX 1050 Ti (overclocklu)
8 GB 2133MHz.
550W PS.

Ayarları en düşükte de, en yüksekte de denedim ikisinde de neredeyse FPS aynı. 40 FPS'i geçmiyor.

RAM'dan ötürü anakart dışında sistemlerimiz aynı bende de oluyor en yakın zamanda 16 lamayı düşünüyorum.

Arkadaşlar FiveM'e girecekseniz RAM'iniz en düşük 12 GB olmalı 8 GB RAM ile drop yersiniz (test edildi). Ayrıca GTA Online grafik ayarları ile giriş yapmayınız! Çünkü 2 GB 1050 yüksek ayarlarda 2 GB hafızasının çoğunu kullanıyor bir de üzerine scriptler ekleniyor hem FPS sorunu hem de scriptlerde gecikme yaşanıyor. Ne çok yüksek ne çok düşük orta ayarı bulmanız lazım deneme yanılma yöntemi ile. Doğru ayar yaparsanız 70 80 FPS'e kadar alabilirsiniz!(test edildi)

8 GB RAM FiveM için oldukça yetersiz. FiveM üzerinde her sunucunun FPS'i farklı olur. Birinde drop yerken birinde yemezsiniz.
Not: FiveM, işlemcinizi de sömürür.

Yeni konular

Geri
Yukarı