i5-7400 ve MSI H110M PRO-VD Sistem Yükseltme

Öncelikle sistem yükseltme sebebiniz nedir? Ben olsam GTX1660 Ti yada RTX2060 alıp bir de 8 Gb bellek eklerdim.
Sistem yükseltme sebebim PC. Min nedenini bilmediğim şekilde yüksek oyunlarda sıkıntı çıkartması. Virüs de yok demek ki RAM'ler vs. Yetersiz kalıyor.
Bu arada işlemci alacaksan eğer 8. nesil almalısın. 6 çekirdek onlar.
Işlemci almayı düşünmüyorum ya.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Buradan MHz arasìndaki değere göre oluşan FPS farkına bakabilirsin. Karar senin. İşlemci konusunda ise multiplayer oyun oynuyor musun? Battlefield V oynamak istiyorsan ya da PUBG Fortnite falan otur bir daha düşün derim..

Dostum işlemcilik bir işim çok yok yani ekran kartını beslesin yeter herhangi bir upload söz konusu değil.

Sizce i5 7400 rx 590 8gb nitro + yı besleyebilir mi ?
Kısa vadede ufak darboğaz ile idare eder. İlerde i7 8700 alır.
dostum işlemcilik bir işim çok yok yani ekran kartını beslesin yeter herhangi bir upload söz konusu değil
Ben olsam RTX2060 ve bellek alırdım. İşlemci darboğazı olur biraz belki ama ilerde o da çözülür. Ayrıca Upload ile işlemci ne alaka ?

Sizin ekran kartı öneriniz nedir? Öğrenci olduğum için RX 590 ve i7 8700'ü ödeyemeyebilirim sonuçta ailem alacağım karşılamak isteyemeyebilirler. Daha uygun upgrade ne türlü yapılabilinir? Mesela Fortnite oynarken hafif takılmalar oluyor ve oyunu oynamak istemiyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı