MSI H110M PRO-VD Anakart yükseltme

AresSeries

Kilopat
Daha fazla  
Elimde anakart olarak MSI H110M PRO-VD var ve işlemci olarak da i3 6098P var. Şimdi ben bu sistemi geliştirmek istiyorum fakat parça parça yapmam lazım o yüzden daha iyi bir işlemci takabilmek için daha iyi bir anakart almam lazım. Hangi anakartı önerirsiniz bu işlemciyle uyumlu ve yeni nesil Intel işlemcilerle uyumlu olan?

Teknik olarak takabileceğin en iyi işlemci i7 7700K ama kimse o seviye bir anakartla bunu yapmanı önermeyecektir. Bu videoda kullanılan işlemci bana fiyat performans açısından çok ideal gözüktü, benzerlerini Aliexpress'ten 1000TL altında fiyatlara almak mümkün bakmanızı öneririm.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Teknik olarak takabileceğin en iyi işlemci i7 7700K ama kimse o seviye bir anakartla bunu yapmanı önermeyecektir. Bu videoda kullanılan işlemci bana fiyat performans açısından çok ideal gözüktü, benzerlerini Aliexpress'ten 1000TL altında fiyatlara almak mümkün bakmanızı öneririm.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

İşlemci istemiyorum şu anki işlemcime uygun ve yeni nesil işlemcilere de uygun bir anakart arıyorum.

Bence onun yerine i5-7600 ya da İ7-6700 takması daha iyi olacaktır.

Bütçem yok, sadece ileride geliştirmek için sistemimi anakart arıyorum. Ayrıca dediğiniz işlemciler nesline göre çok pahalı.

İşlemci istemiyorum şu anki işlemcime uygun ve yeni nesil işlemcilere de uygun bir anakart arıyorum.
Öyle bir şey yok. Elindeki işlemciyi değiştirmek istemiyorsan farklı bir anakart almana gerek yok. İşlemci güncelleyeceksen güncel anakart istersen İntel olarak bunu alabilirsin:

Sisteme performans katmak istiyorsan SSD yoksa SSD ekleyebilir, RAM yetersiz geliyorsa RAM ekleyebilirsin.

Öyle bir şey yok. Elindeki işlemciyi değiştirmek istemiyorsan farklı bir anakart almana gerek yok. İşlemci güncelleyeceksen güncel anakart istersen İntel olarak bunu alabilirsin:

Sisteme performans katmak istiyorsan SSD yoksa SSD ekleyebilir, RAM yetersiz geliyorsa RAM ekleyebilirsin.
Yine anlatamamışım galiba, bakın arkadaşlar, sistemimi ileride güncelleyeceğim bunun için de yeni bir anakart arıyorum ki ilerde işlemci alabileyim sisteme.

Yeni konular

Geri
Yukarı