i5 7400 ve RX 480 sistem tepki vermiyor, açılmıyor

NureddinCan

Centipat
Arkadaşlar bilgisayar uyku moduna geçmişti gelip fareyle oynadım klavyeye dokundum ama hiçbir şey açılmadı. Ben de Power tuşuna basılı tutup kapattım. Tekrar açtığımda 5 saniye de bir kendini resetliyordu. Sonra internette biraz araştırma yaptım. Fişi çıkar Power tuşuna bas falan olmadı sonra BIOS pilini çıkar dediler çıkardım taktım yine klavye mouse da ışık yok ekran da görüntü yok RAM'i çıkardım slot değiştirdim yine aynı klavye fare yok ekran da gelmiyor. Sonra bir kabloyu hatırlamıyorum hangi kablo olduğunu Power LED Power reset slotunun oradaki baska bir slota değdirdim bilgisayar kapandı tekrar bastığımda açılmadı. Power Supply yandı mi diye kontrol etmek için yeşil siyah taktiğini yaptım. PSU çalışıyor sonra 350W'lik başka bir PSU takayım dedim ama yine aynı bilgisayar çalışmıyor şimdi ne yapmalıyım HDD'de PSU'da ekran kartında sıkıntı olacağını sanmıyorumhe bu arada ekran kartını da çıkarıp denemiştim çalışacak mi diye çalışmamıştı açılıyordu kapanıyordu döngüye almıştı.
Şimdi ne yapmalıyım.

Sistem.
High Power 750W +85 Bronze PSU.
16 GB RAM tek slot.
i5 7400.
RX 480.
Z270 SLI Plus.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı