i5 7400 Z270-A Ryzen'a geçmek

Erdemaltn

Decapat
İstemin parçaları.
ASUS Z270-A anakart.
ASUS STRIX RX 580 8 GB ekran kartı.
Intel Core i5 7400 CPU işlemci 3.00 GHz.
Kingston HyperX Fury 8 GB 2400 MHz DDR4 2x8 16 GB.
Coler Master 700W. Power suply.
Ekran 144 Hz ASUS VG278Q.

Bu sistemden.
Anakart RAM ve işlemciyi değiştireceğim.
4.5 bin bütcem var dar boğaz olmayacak birbirine uyumlu parçalar önerir misiniz?
Çok teknik bilgiye sahip değilim. Yardımlarınızı fikirlerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
AMD Ryzen 5 3600X bulunabilir ve overclock yapılabilecek bir anakarta sahip olmanı öneririm işlemciyi dar boğaz yapmayacak şekilde overclock yapabilirsin Intel'de işlemcilerde iyi fakat AMD'den daha yüksesk fiyatlara alınabiliyor ve AMD düşük frekans hızıyla bile Intel'deki yüksek frekans değerlerini kolaylıkla yakalayabiliyor işlemci konusunda AMD öneririm.

İstemin parçaları.
ASUS Z270-A anakart.
ASUS STRIX RX 580 8 GB ekran kartı.
Intel Core i5 7400 CPU işlemci 3.00 GHz.
Kingston HyperX Fury 8 GB 2400 MHz DDR4 2x8 16 GB.
Coler Master 700W. Power suply.
Ekran 144 Hz ASUS VG278Q.

Bu sistemden.
Anakart RAM ve işlemciyi değiştireceğim.
4.5 bin bütcem var dar boğaz olmayacak birbirine uyumlu parçalar önerir misiniz?
Çok teknik bilgiye sahip değilim. Yardımlarınızı fikirlerinizi bekliyorum.

Intel'den AMD'ye geçmek demek birçok parçanın değişimi demek. O yüzden en mantıklısı sistemi komple satıp oradan gelen para ile bütçenizi büyütüp iyi bir sistem alabilirsiniz. Ekran kartını 1080P için kullanabilirsiniz değiştirmek istemezseniz.

Hem AMD Ryzen 5 3600X Hepsiburada. Comda fiyatı toplamda %26 indirime girmiş kaçırma derim.

Dosya Ekleri

• amd.png
    amd.png
    190,8 KB · Görüntüleme: 11
Sistemimi war zone vs gibi iyi oyunlarda CPU kullanımım 100%100'lere çıktığı için değiştirmek istiyorum. Bir çok parça derken hangileri değişir benim öğrendiğim kadarı ile anakart işlemci RAM değişimi yetiyor. Bilmediğim bir şeyler varsa bilgilendirirseniz niz çok sevinirim.

Sistemimi war zone vs gibi iyi oyunlarda CPU kullanımım 100%100'lere çıktığı için değiştirmek istiyorum. Bir çok parça derken hangileri değişir benim öğrendiğim kadarı ile anakart işlemci RAM değişimi yetiyor. Bilmediğim bir şeyler varsa bilgilendirirseniz niz çok sevinirim.

Zaten geriye PSU ile kasa kalıyor hani onları değiştirmeseniz de olur elbette ama kasa olarak da elden çıkarmanız daha kolay olabilir.

Geri
Yukarı