i5 7400T Valorant %100 CPU kullanımı

arasove

Hectopat
i5 7400T, GTX 1050 2 GB ve 16 GB RAM mevcut. Oyuna başladığımda bir problem yoktu ancak bu aralar FPS düşmesi yiyorum. Gamebar, gelişmiş sistem seçenekleri, oyun modu vb. tüm ayarlamaları yaptıktan sonra yine bir şey değişmemişti. Ben de bunları yapıp üzerine Görev Yöneticisi ayrıntılar kısmından oyuna ait programların önceliğini düşüğe çekiyordum. CPU %100 oluyordu ancak oyunda takılmalar olmuyordu pek. Bu aralar yine takılma yapmaya başladı. Oyun birden donuyor sonra geliyor ekran. Her zaman olmuyor ancak rekabetçi oyun olduğu için ciddi anlamda tad kaçırabiliyor bu durum. Bunun bir çözümü var mıdır? İlla işlemciyi mi yükseltmek gerekmektedir? İşlemciyi yükselteceksem de anakartım Max i7 7700 destekliyor. Yeni anakart almam lazım yani masraf artar. Çözüm yolu bilen var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam anakartın modelini bilmiyorum. HP kasanın kendi anakartı. Linkini bırakıyorum. Belirli bir bütçem yok olabilecek en düşük bütçe ile yapmam gerekiyor. Çünkü pek bi bütçem yok bu aralar.

Anakart
Bu anakart hazır kasalarda kullanılan bir anakart. 7.nesil i7 işlemcilere bakılabilir.

Anakartı ve işlemciyi yeniliyicem en ucuz yoldan nasıl yapabiliriz bunu öneriniz var mı? Tabii %100 CPU kullanımını bitirecekse.
Intel i3-10100F Dört Çekirdek 3.60 GHz İşlemci Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe İşlemci olarak bu olabilir.

MSI B560M-A PRO Intel LGA1200 DDR4 mATX Anakart Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe Anakart olarak bu olabilir.
Bu konu ile alakalı bir konu açmanızı öneririm, daha iyi öneriler gelecektir.

Ben kullanıyorum ve i3 10100F'de Windows 11'le birlikte Valorant'ta yetersiz kalmaya başladı ara ara 90FPS'leri bile görüyorum (genelde 150-200 arası)

Yeni konular

Geri
Yukarı