i5 750 1050 Ti sistemde Uncharted: Legacy of thieves açılmıyor

mithri

Femtopat
Daha fazla  
Saygıdeğer Technopat sakinleri,

Yıllardır PC versiyonunun çıkmasını bekledikten sonra dün maalesef hayal kırıklığına uğradım. Steam platformunda oyunu başlatmak istediğim sırada oyna butonu durduruluyor'a dönüşüyor. Bir müddet (3-5 saniye) bekledikten sonra tekrar oyna butonuna dönüşüyor. Herhangi bir hata veya uyarı ile karşılaşmıyorum.

öncelikle bilgisayar özelliklerimi yazmak isterim.

Windows 10 sürüm 22H2 (is derlemesi 19045.2130)
Intel(R) Core(tm) i5 CPU 750 @ 2.67GHz.
16 GB DDR 3 1333 MHz.
NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti.
240 GB SSD.

denediğim adımlar.
  • Belki arka planda çalıştırmaya uğraşyordur diye 1 saat civarı PC'ye hiç dokunmadan bekledim ancak çalışmadı.
  • Oyunu kaldırıp yeniden kurdum herhangi bir sonuç elde edemedim.
  • Steam tartışmalar bölümünde önerilen bir husus "ekran kartı sürücüsü son sürüm idi 517.48'e geri çektim ancak herhangi bir sonuç elde edemedim."
  • Steam tartışmalar bölümünde önerilen bir husus "Steam platformunda oyunun özelliklerine -windowed yazdım yine herhangi bir sonuç elde edemedim."

Sadece bir kullanıcı, işlemci yapısının AVX2 uyumlu olması gerektiğini belirtmiş. İşlemcimin AVX2 destekleyip desteklemediğini nereden öğrenebilirim?
(2009 yılında toplamıştım bu bilgisayarı, SSD, RAM, ekran kartı... Yükselte yükselte bu güne kadar geldik emektarla. Umarım işlemci bu açıdan destekliyordur, çözüm vardır...)
Siz saygıdeğer okuyuculardan bu konuda bilgisi olan var ise yardımlarını, bilgilendirmelerini talep ederim.
Saygılarımla.

Son düzenleme:
İşlemci aşırı eski. 2009'dan kalma bir işlemci. İlk nesil İ5'lerden. Oyun en az dördüncü nesil İntel işlemci istiyor (tam modeli şu an aklımda değil).

Arkadaşlar ben oyunu on bir saat oynadıktan sonra aynı hatayı alıyorum. Birkaç resimden sonra oyundan atıyor. İşlemcim Ryzen 5 2600x. Minimum işlemci desteğini sağlıyor diye biliyorum.

Oyunu 2 haftadır açamıyorum. AVX 2 miş yok en az 4. nesil işlemci falan anlamam sorun bunlar da değil bence bakın sistemim bu i7 9700K işlemci RTX 3060 Ti 16 GB 3200 MHz RAM. 2 hafta oldu yok oyun açılmıyor denemediğim yol kalmadı. Resimleri güsteriyor menüye gelmeden atıyor oyundan benzer sorun yaşayan da pek yok galiba son çare oyunu iade etmek. Onca PS'den PC'ye exclusive oyunu çıkardılar sorunsuz oynadık ama bu oyunda cortladılar...

Oyunu 2 haftadır açamıyorum. AVX 2 miş yok en az 4. nesil işlemci falan anlamam sorun bunlar da değil bence bakın sistemim bu i7 9700K işlemci RTX 3060 Ti 16 GB 3200 MHz RAM. 2 hafta oldu yok oyun açılmıyor denemediğim yol kalmadı. Resimleri güsteriyor menüye gelmeden atıyor oyundan benzer sorun yaşayan da pek yok galiba son çare oyunu iade etmek. Onca PS'den PC'ye exclusive oyunu çıkardılar sorunsuz oynadık ama bu oyunda cortladılar...

Reis aynı sıkıntı bende var bende aldım oyunu sildim bekliyorum birkaç ay unut oyun düzelir yani kısacası oyunu unut hayata devam saygılar.

Sistemimde senin gibi Monster var bende salla gitsin birkaç aya düzelir.

Hocam portu yapan ekip Iron Galaxy. Batman Arkham Knight PC portunu yapan ekip yani. Eğer Arkham Knight'ın PC portunun sıkıntılarını araştırırsanız firmanın sıkıntılı olduğunu anlarsınız.

Hocam portu yapan ekip ıron Galaxy. Batman Arkham Knight PC portunu yapan ekip yani. Eğer Arkham Knight'ın PC portunun sıkıntılarını araştırırsanız firmanın sıkıntılı olduğunu anlarsınız.

O zaman iade. PS 4 de oynamistim bir de yüksek FPS ve makyajlanmış haliyle PC de oynuyum dediydim. PS5 desen o da el yakıyor oyun oynamak artık zenginlerin işi oldu.

Reis aynı sıkıntı bende var bende aldım oyunu sildim bekliyorum birkaç ay unut oyun düzelir yani kısacası oyunu unut hayata devam saygılar.

Sistemimde senin gibi Monster var bende salla gitsin birkaç aya düzelir.

Aynen ben de kaldırdım PC'den 125 GB haybeye yer kaplıyor düzeltirlerse geri yükleriz artık.

Intel - Xeon E5-2650V2 İşlemcim var RX 6600XT 16 GB DDR3 2133MHz RAM'li sistem kullanıyorum her türlü oyunu istediğim her grafikte oynarken bu oyunu işlemcimin AVX2 uyumluluğu olmadığından bende oynayamıyorum. Herhangi bir çalışma var mı bu konuda acaba.

İkinci yama yayınlandı. Yama içerisinde maalesef avx2 desteğine ilişkin bir yenilik yer almıyor. AVX desteklemeyen işlemciler için bir sonraki yamada yayınlanmak üzere bir çözümü test ettiklerini belirtmişler.

• General stability & performance improvements
  • EGS ONLY: Fix for a crash on boot impacting Epic users
  • Fix for a crash when interacting with the skeleton in the colony treasure vault
  • Fix for a crash when pickpocketing the waiter in the auction sequence
  • Reduced stuttering during cutscene transitions

Mouse Control Improvements
  • Added a toggle to enable mouse raw input, defaulted to Off
    (NOTE: This new UI setting will be properly localized for all languages in a future patch.)
  • Increased mouse sensitivity multiplier
  • Fix an issue causing the mouse to fall out of focus in windowed mode

LOD Improvements
  • Improved LOD quality for High & Ultra texture quality settings
  • Improved LOD fade using the enhanced model quality setting

Other fixes
  • Fix for key binding conflicts between melee and interact actions
  • Fix to saving the user’s selected audio device ID & device-specific settings
  • Fix incorrect vignette scale at non 16x9 aspect ratios during auction ballroom pickpocket scene
  • Fix for display menu asking to apply changes when none have been made
  • Fixes for issues resulting from deleting the save folder

NOTE: We are testing a solution, for our next patch, for users with older CPU’s that do not meet the necessary levels of AVX support.

NOTE: To confirm the patch was successfully installed, verify that your game version number is v1.2.20607

İkinci yama yayınlandı. Yama içerisinde maalesef avx2 desteğine ilişkin bir yenilik yer almıyor. AVX desteklemeyen işlemciler için bir sonraki yamada yayınlanmak üzere bir çözümü test ettiklerini belirtmişler.
6MB güncelleme olduğunu görünce pek bir şey olacağını düşünmemiştim. Gerçektende bir kaç çökme problemi ve mouse sıkıntısı hariç hâla bozuk ve PC'ye çıkan her oyunda olması gereken ayarlar eksik.

Geri
Yukarı